Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Для представників громад переселенців відбувся тренінг «Лідерство та управління командою» у Полтаві

23 / 05 / 2018

Основною метою заходу було збільшення лідерського потенціалу представників ВПО  та створення сильної команди в громадах переселенців.

Діна Волинець, сертифікована тренерка та  фасилітаторка, працювала з учасниками протягом двох днів тренінгу.

Під час першого дня заходу учасники встигли дізналися як теоретичну інформацію про рівні організаційного розвитку, типологію лідерства за І. Адізесом, поняття «ресурсного лідера», піраміду планування Франкліна, так і мали змогу відпрацювати отримані знання за допомогою практичних завдань. Зокрема, учасники шикувалися в дві шеренги навпроти одного і обговорювали свої сильні сторони, таким чином через кілька хвилин змінюючи співрозмовника.

Особливу увагу було приділено створенню власного «фільтру цінностей». Тренерка звернула увагу на те, що цінності кожної людини служать фільтром, який дає можливість робити правильні рішення, саме тому, будучи лідером, важливо сформувати команду людей, цінності яких збігаються. Якщо цінності членів організації не збігаються з завданнями, які організація виконує, люди швидко “вигорають” та як наслідок, члени організації не можуть виконувати ефективно поставлені завдання.

 [gallery-19231] 

Крім того, учасники отримали корисну інформацію про різний психологічний вік людей, які перебувають у команді і виконують один загальний проект. Це допомогло зрозуміти, чому у команді можуть виникнути конфліктні ситуації та розбіжності у поглядах на спільну справу.

Другий день тренінгу був присвячений ефективній побудові команди. Учасникам було запропоновано побудувати команду з п’яти учасників: з офіційним головою команди, заступником голови та трьома членами команди. Завдання членів команди полягало в тому, щоб зробити спільне завдання за допомогою письмової комунікації, сидячи спиною один до одного. Друге завдання полягало у створенні ефективної команди. Учасники мали знайти спільні цінності, що засновані на власних ціннісних фільтрах, які були написані напередодні. Таким чином, організації мали створити місію організації, спираючись на спільні цінності членів команди, створити назву організації та розподілити посади серед членів команди відповідно до власного типу лідерства. Це підтвердило твердження тренерки, що для того, щоб бути ефективною командою, необхідно мати спільні цінності та чітке бачення і розуміння результатів.

[gallery-19232]

Наприкінці дня Марина Лебідь, співзасновниця Центру зайнятості вільних людей, розповіла про практику роботи з волонтерами. Оскільки організації часто залучають волонтерів до своєї роботи, дуже важливо розуміти, які люди до них приходять, з яким світоглядом, життєвими цінностями та мотивацією.

[gallery-19233]

Як відзначила більшість учасників тренінгу, інформація на тему “Лідерства та управління командою” була важливою та новою для них. Тренерки показали багаторівневі знання. Крім того, формат подачі інформації був дуже цікавим: було багато інтерактивних завдань, в яких учасники заходу брали активну участь. Тепер представники громад переселенців зможуть застосувати свої знання на практиці, знаючи, як позиціонувати лідерські навички, де знаходити внутрішні ресурси, щоб уникнути професійного вигорання, та як створювати ефективну команду і працювати з волонтерами.

Захід організовано ГО “КримSOS” за підтримки Агентства ООН у справах біженців.

 

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини