Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Для кримчан відкриються освітні центри «Крим – Україна»

30 / 05 / 2016

У цьому році кримчани зможуть атестуватися в 10 ВНЗ України через освітні центри «Крим – Україна» без здачі ЗНО, повідомляють «Крим.Реаліі» з посиланням на міністра освіти і науки України Лілію Гриневич.

«У центрах буде проводитися державна атестація з української мови та історії України. Діти зможуть подати так звану «освітню декларацію»: які предмети вони вивчали у тих російських школах. Тому що перездавати весь спектр предметів дуже складно, але якщо вони у російських школах вивчали, наприклад, математику і отримали позитивну оцінку, то ми можемо написати в атестаті «атестований» без конкретної оцінки. Конкретну оцінку вони отримають з української мови та історії України», – сказала Гриневич на прес-конференції в Києві.

При цьому міністр зазначила, документи російського зразка визнаватися не будуть, мається на увазі лише облік знань абітурієнтів.

«Якщо ці абітурієнти хочуть отримати повноцінний атестат про середню освіту, вони зможуть зробити це протягом року навчання в українському навчальному закладі. Тобто поки ми зможемо поставити позначку «атестовано» з усіх предметів і оцінку з української мови та історії України, далі навчаючись в закладах України, вони зможуть підтвердити кожну оцінку», – доповнила вона.

Після реєстрації абітурієнта в освітньому центрі і отримання державної атестації з української мови та історії України, отримання позначки «атестований» з інших предметів, тут же слід складати вступний іспит. Перший іспит у запропонованій системі можна буде здати не раніше 12 липня, на базі університетів буде забезпечено проживання на час здачі іспитів.

Кількість ВНЗ, куди можна буде вступити, обмежена 10 закладами. Список навчальних закладів поки не оголошують, але відомі міста: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Харків, Херсон.

Докладну інструкцію для абітурієнтів-кримчан обіцяють вже у кінці поточного тижня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини