Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Десятки переселенців долучилися до флешмобу #переселенціНЕголосують у соцмережах

23 / 10 / 2015

Проблема виборчих прав 1,5 млн переселенців на місцевих виборах 25 жовтня залишається невирішеною. Для того, аби привернути до неї увагу громадськості, команда КримSOS запросила 12 активістів, діячів культури та мистецтва зі сходу України та Криму долучитися до фотопроекту «Вимушено безголосі. Прописка, що змушує мовчати». Умови участі були простими: сфотографуватися з табличкою, закриваючи рот, на якій написані прізвище та ім’я учасника та вказано його прописку. Ідея полягала в тому, що для 1,5 млн осіб штамп про реєстрацію місця проживання став тим фактором, що перекреслив конституційне виборче право.

Кампанія спровокувала палку дискусію в соціальних мережах. Люди обговорювали, чи справедливо буде, якщо вимушені переселенці обиратимуть місцеву владу. Дехто акцентував увагу на тому, що мова йде не про вимушеними, а про тимчасових переселенців. Але факт залишається фактом: в Україні 1,5 млн саме вимушено, а не тимчасово переміщених осіб, а їх конституційне право голосу, в тому числі і на місцевих виборах, порушено. Влада ж, мовляв, не встигла розглянути законопроект, розроблений громадськими організаціями. А власний механізм голосування для переселенців не випрацювала.

Таміла Ташева, координатор ініціативи КримSOS, зазначає:

Ми ніяк не очікували, що незабаром розпочнеться флешмоб і небайдужі люди почнуть писати свої імена і назви рідних міст, закриваючи ними вуста. Фото активно поширювалися у соцмережах з хештегами #переселенціНЕголосуть та #вимушенобезголосі. Ми не могли залишатися осторонь і оголосили флешмоб.

Нагадуємо Вам, що місцеві вибори відбудуться вже 25 жовтня. 1,5 млн переселенців позбавлені права голосу, незважаючи на те, що їм є що сказати.

  

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини