Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Держобвинувачення РФ вимагає засудити фігурантів Білогірської «справи Хізб ут-Тахрір» на строки від 13 до 19 років

23 / 12 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність»

Енвера Омерова держобвинувачення просить засудити на 19 років з відбуванням покарання у колонії суворого режиму, з них 3 роки — у в’язниці, а також 1 рік і 9 місяців обмеження після звільнення.

Його сина Різу Омерова — на 13 років з відбуванням покарання  у колонії суворого режиму, з них 3 роки у в’язниці, з обмеженням на 6 місяців після звільнення.

Айдера Джаппарова — на 18 років з відбуванням покарання у колонії суворого режиму, з них 3 роки у в’язниці, 1 рік і 2 місяці обмеження після звільнення.

Згідно з матеріалами справи, обвинувачені не планували жодних терактів, не мали на меті захоплення влади або повалення конституційного ладу, не зберігали зброї. Їм ставиться в провину організація і участь в політичній ісламської партії «Хізб ут-Тахрір», яка заборонена в Росії, але легальна в Україні.

Нагадаємо, 10 червня 2019 року в Білогірському районі Криму російські силовики заарештували трьох осіб. Енвер Омеров був затриманий дорогою на судове засідання в Ростов-на-Дону. Після проведеного в будинку обшуку цього ж дня був затриманий його син — Різа Омеров і муедзін селища Зуя Айдер Джаппаров.

Енвера Омерова звинуватили за ч.1 ст.205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»). Різу Омерова і Айдера Джаппарова підозрюють за ч.2 ст.205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації»). Крім цього, всіх фігурантів обвинуватили за ч.1 ст.30 і ст.278 КК РФ («Підготовка до насильницького захоплення влади організованою групою за попередньою змовою»).

Правозахисний центр «Меморіал» визнав фігурантів Білогірської «справи Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнями і вимагає їхнього негайного звільнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини