Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Держдума РФ дозволила українським банкам стягувати борги з кримчан

23 / 12 / 2015

Держдума РФ на пленарному засіданні сьогодні схвалила в третьому читанні законопроект про погашення і позасудове врегулювання заборгованостей жителів Криму і Севастополя, повідомляє ТАСС.

Законопроект про особливості погашення та позасудове врегулювання заборгованості позичальників, що проживають в Криму і Севастополі перед українськими банками, внесений до Держдуми 16 грудня.

Розмір заборгованості визначається станом на 18 березня 2014 року і зменшується на величину сплачених кримчанами після цієї дати грошових коштів в погашення зобов’язань за відповідними кредитними договорами.

Погашення заборгованості буде здійснюватися тільки у валюті РФ. Проектом визначено порядок отримання позичальником документального підтвердження зняття обтяження із заставного майна, що забезпечує виконання зобов’язань за кредитним договором.

Передбачається обов’язкова досудова процедура врегулювання спору між позичальниками і кредиторами. Особи, які мають право вимагати погашення заборгованості, зобов’язані звернутися з письмовою заявою про врегулювання спору до Фонду захисту вкладників, створений Асоціацією по страхуванню внесків. До таких віднесено банки і некредитні організації, створені відповідно до законодавства РФ і представили докази набуття таких прав.

У другому читанні законопроект розглядався у вівторок, 22 грудня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини