Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

День спротиву: у Києві відкриється виставка, присвячена жертвам насильницьких зникнень в Криму  

24 / 02 / 2021

Виставку приурочено до Дня кримського спротиву російській окупації, який Україна відзначає 26 лютого. 

Мета виставки — нагадати українському суспільству про викрадених в Криму активістів.

В рамках експозиції буде представлено 15 портретів та історій тих, кого досі не знайдено ні живими, ні мертвими.  Це нелояльні до окупаційної влади українські та кримськотатарські активісти або родичі когось із них.

Кримська окупаційна адміністрація чинить величезний тиск на представників активного громадянського суспільства, оскільки вони сприймаються як явна чи прихована загроза окупаційному режиму.  

У жодній із справ про насильницькі зникнення окупаційні «правоохоронні органи» не розглядають версію причетності російських силових структур, «Кримської самооборони» або інших підконтрольних РФ груп. Водночас, вони намагаються нав’язати альтернативні версії зникнення, наприклад, виїзд воювати в Сирію чи комерційні конфлікти. 

Всього, за даними громадської організації КримSOS, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Пізніше 19 з них вдалося знайти живими, трьох — знайшли в місцях несвободи, одного — екстрадували, шестеро були знайдені мертвими. Про долю 15-ти людей досі нічого невідомо.

Виставку організовано громадською організацією КримSOS в рамках інформаційної кампанії «Find&Free», що спрямована на пошук зниклих і звільнення незаконно затриманих мешканців та активістів у Криму і підтримки їхніх сімей. Виставка триватиме до 4 березня.

Для участі у відкритті виставки просимо заповнити анкету. Кількість місць обмежена.  

Детальну програму заходу буде відправлено зареєстрованим участникам.

Вибір редакції

Ще Новини