Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

День кримськотатарського прапора в Криму: сходження на Білу скелю під наглядом російських силовиків

26 / 06 / 2020

Акція стартувала 24 червня в Сімферополі. При цьому активісти повідомили про протидію з боку російських правоохоронних органів. Як повідомив QirimInfo учасник заходу Ролан Османов, в перший день пробігу на шляху з Сімферополя до Керчі автоколону кілька разів зупиняв патруль ДПС окупаційної влади під приводом перевірки документів у водіїв і пасажирів. Поліцейські також оглядали багажники автомобілів.

«І ось так нас кожні 10-15 км зупиняли цілеспрямовано. Було видно, що за орієнтуванням вони чекали наші машини. Протягом дня таких моментів було шість», — сказав Ролан Османов.

Також, за його словами, 25 червня машини активістів зупиняли один раз.

Святковий автопробіг завершився традиційним сходженням на одну з відомих вершин Біла скеля (Акъ-Къая) в Білогірському районі Криму.

Як сказав Ролан Османов, на шляху з Керчі до Білої Скелі, автоколону переслідував невідомий автомобіль.

«Практично до підніжжя гори нас переслідувала машина абсолютно без розпізнавальних знаків. Ми намагалися десь сповільнитися, десь прискоритися, а вона йшла цілеспрямовано за нами. По дорозі ми заїжджали до ветеранів (кримськотатарського національного руху – ред.). Після того, як ми виїжджали від них назад на дорогу, машина з’явилася знову позаду нас. Тому, це точно був супровід», — сказав Ролан Османов.

Також, за його словами, біля гори і на вершині активістів чекали поліцейські, які фіксували учасників акції і стежили за їхніми діями. Однак ніяких інцидентів не відбулося.

На вершині Білої скелі активісти розгорнули кримськотатарські прапори.

З 2010 року, 26 червня кримські татари відзначають День національного прапора. Датою святкування був обраний перший день другого Курултаю кримськотатарського народу, який відбувся 26-27 червня в Сімферополі у 1991 році.

Прапор кримських татар — це полотно небесного кольору із зображеним на ньому символом — тамгою золотого кольору.

Святкові заходи з нагоди свята проходять в Криму, на материковій частині України, а також в інших країнах світу.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини