Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Де випускнику-переселенцю складати іспити та як вступити до ВНЗ?

8 / 05 / 2017

Процедура проходження державної атестації, складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), отримання атестату про загальну середню освіту поділяється на так званий «загальний» та «спрощений» формат.

ЗАГАЛЬНИЙ ФОРМАТ (ЗАГАЛЬНА ПРОЦЕДУРА)

Для абітурієнтів, які планують здавати ЗНО та/або вступати надалі до ВНЗ, на базі яких не функціонують освітні центри «Крим-Україна» або «Донбас-Україна».*

Мінуси:

 • зарахування на навчання до 11 класу тільки при наявності атестату українського зразка про базову середню освіту та  після проведення оцінки знань, здобутих за 10 клас;
 • відсутність квот на бюджет у випадку вступу до ВНЗ

Для того, щоб отримати атестат українського зразка про повну середню  освіту, випускнику з Криму або Донбасу необхідно:

 1. Виїхати на підконтрольну Україні територію та прикріпитись до загальноосвітньої школи з екстернатною або дистанційною формою навчання. Перелік таких установ дивіться тут. Прикріплення відбувається шляхом подачі заяви до директора навчального закладу батьками або іншими законними представниками дитини.
 2. Закінчити навчання, здати державну підсумкову атестацію (ДПА).

Увага: результати ЗНО з трьох предметів (українська мова і література, математика або історія України, а також один навчальний предмет за вибором випускника) зараховуються як результати ДПА для випускників старшої школи.
Розклад складання ЗНО:

 • 23 травня – 16 червня – основна сесія
 • 3– 12 липня – додаткова сесія (реєстрація – з 03 до 19 травня 2017 року).
 1. Вступити за загальною процедурою до будь-якого ВНЗ.

 

СПРОЩЕНИЙ ФОРМАТ (СПРОЩЕНА ПРОЦЕДУРА)

Для абітурієнтів, які не мають атестату українського зразка про повну середню освіту та не склали ЗНО. Або склали ЗНО на бал, що не дозволяє вступ на бюджет (для кожного ВНЗ він свій).

Процедура передбачає можливість подальшого вступу на бюджет до визначених Міністерством освіти ВНЗ, на базі яких розміщені центри «Крим – Україна», «Донбас – Україна».

Мінуси: обмеженість у виборі ВНЗ для вступу.

Для отримання атестату та подальшого навчання вже у якості студента на бюджеті необхідно:

 1. Звернутись до обраного із загального переліку освітніх центрів «Крим – Україна» або «Донбас – Україна».
 2. Подати заяву, свідоцтво про народження, паспорт представника (якщо випускник неповнолітній), заповнити освітню декларацію.
 3. Скласти іспити з української мови та історії України.
 4. Отримати атестат про повну середню освіту.
  Часто освітні центри видають спеціальні довідки про проходження державної атестації, на основі якої є можливість подальшого вступу у ВНЗ. Проте протягом трьох місяців вступникові потрібно обміняти таку довідку на оригінал атестату та додатку.
 5. Успішно скласти один вступний іспит у ВНЗ.

Увага! Освітні центри працюють з 19 червня до 30 вересня.

Також бюджетна форма навчання дає право студентам-переселенцям  (при наявності довідки про взяття на облік ВПО) претендувати на соціальну стипендію, знижки при отриманні кімнати у гуртожитку тощо. Інструкцію щодо оформлення соціальної стипендії дивіться тут

 

* Перелік вищих навчальних закладів, які розташовані на території Луганської та Донецької областей, де здійснюють свої повноваження обласні військово-цивільні адміністрації, на базі яких створені центри «ДОНБАС-УКРАЇНА».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини