Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Дата отримання довідки ВПО відіграє важливу роль для вступу кримчан в українські ВНЗ, — КримSOS

10 / 12 / 2021

Необхідність мати довідку внутрішньо переміщеної особи, виданої у рік вступу — один з основних юридичних бар’єрів на шляху кримчан до української освіти у 2021 році.  

Про це заявила експертка КримSOS Анастасія Калініна під час онлайн-обговорення «Робота над помилками. Що заважає мешканцям окупованих територій вступати до українських університетів?». Захід відбувся в рамках онлайн-платформи «Правозахисна НеКонференція». 

«Для вступу за спрощеною системою, передбаченою для мешканців окупованих територій, вузи витребовують у вступників довідку ВПО. Деякі діти отримували довідки раніше 2021 року, коли приїжджали отримувати паспорт громадянина України. Довідки ВПО є безстроковими і Управління соціального захисту не мало повноважень змінювати їх на нову дату. По факту ця проблема згодом вирішилась і їх було переоформлено, але не без ускладнень», — сказала Анастасія Калініна. 

На думку експертки КримSOS, вирішити цю проблему може законопроєкт про спрощення реєстрації місця проживання мешканців окупованих територій України. Його ухвалила Верховна Рада України 30 листопада. Цей закон значно спростить кримчанам отримання паспорта громадянина України, оскільки надасть повноваження ДМС вносити в їхні паспорти відомості про реєстрацію в Криму. Анастасія Калініна вважає, що цей закон може зняти необхідність отримання вступниками з Криму довідки ВПО, оскільки у них в паспорті уже буде зазначено місце проживання в Криму. 

Про інші проблеми вступної кампанії 2021 року для кримчан ви можете дізнатися у нашому матеріалі

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини