Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Центробанк Росії визнав українського журналіста в Криму «терористом»

9 / 07 / 2016

Центральний банк Росії заніс кримського журналіста Миколу Семену, якого ФСБ звинувачує в “сепаратизмі”, до списку “терористів”. Його банківський рахунок в РНКБ був заблокований. Про це повідомляє “Центр журналістських розслідувань”.

За словами самого журналіста, після того, як вранці 7 липня він виявив, що банківська карта була заблокована, він звернувся до відділення банку, після чого витратив цілий день на з’ясування обставин. Журналісту довелося обійти кілька відділень банків до того, як директор одного з них сказала, що його прізвище було занесено Центробанком РФ до списку “терористів”.

“Ірина Сергєєва Єрохіна (директор відділення №130 РНКБ, – ред.) прийняла мене люб’язно, і на моє прохання пояснити юридичну сторону моєї проблеми сказала, що моє прізвище внесено Центробанком Росії до списку осіб, причетних до тероризму і екстремізму, а тому відтепер відповідно до ФЗ РФ-115 вводиться особливий порядок обслуговування. Моя банківська картка може бути розблокована тільки для однієї операції, зняття соціальних виплат — стипендії, пенсії, допомоги — причому відразу ж після цього буде знову заблокована”, — написав Семена в Facebook.

За його словами, решта форми фінансового обслуговування у всіх фінансових установах Росії йому недоступні.

“Я не можу розплатитися карткою в магазині, всі банки мені відмовлять в отриманні кредиту, всі рахунки у всіх банках будуть заблоковані для будь-яких операцій тощо. Відповідно, таким людям закритий шлях в бізнес, оскільки банківські операції неможливі”, — додав журналіст, сказавши, що йому не пояснили, на якій підставі він числиться в списку Центробанку.

“Для вирішення моєї проблеми директору відділення довелося писати по особливій формі службову записку до відділу безпеки банку, після чого мій рахунок був розблокований тільки для однієї операції, і касир видала мені гроші. Це сталося вже о 17 годині 51 хвилину (за даними чека), тобто за 9 хвилин до закриття банку, мені на одну цю операцію довелося витратити цілий день. І тепер так треба чинити кожен раз: звернення до директора, службова в відділ безпеки, розблокування тільки на один раз”, — написав Микола Семена.

Як повідомлялося, 19 квітня в окупованому Криму в Сімферополі ФСБ РФ провела обшук і порушила кримінальну справу стосовно кримського журналіста Миколи Семени за нібито його публікацію у виданні “Крим.Реаліі”.

ФСБ підозрює Семену в скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 280.1 КК РФ (публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації).

Після кількох годин допиту в управлінні ФСБ «по Республіці Крим і Севастополю» журналіста відпустили під підписку про невиїзд.

Микола Семена заперечує причетність до опублікування і розповсюдження статті у виданні “Крим.Реаліі”. Журналіст стверджує, що написав не статтю і не матеріал для публікації, а лише виклав свої думки в листі другові й колезі, яке відіслав електронною поштою. Семена зазначив, що вже знаходиться на пенсії, і ні з одним українським ЗМІ на постійній основі не співпрацює.

28 квітня Микола Семена після допиту слідчим ФСБ був переведений в статус обвинуваченого.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини