Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Cлухання Міжнародного трибуналу про захоплених ФСБ українських моряків відбуватиметься без РФ

6 / 05 / 2019

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

Зеркаль наголосила, що відмова Росії брати участь у слуханнях «не зменшує легітимності справи щодо звільнення наших моряків».

2 травня на сайті Міжнародного трибуналу з морського права у Гамбурзі з’явилася офіційна інформація про відмову РФ брати участь у слуханнях.

«Згідно з нотою Посольства Російської Федерації у ФРН №1733 від 30 квітня 2019 року, Російська Федерація повідомила трибунал про своє рішення не брати участь у слуханнях про тимчасові заходи у справі, яку ініціювала Україна», – йдеться у документі Міжнародного трибуналу з морського права.

Слухання заплановано на 10 травня 2019 року у Гамбурзі. Рішення трибуналу буде ухвалене до кінця травня.

3 травня Президент України призначив делегацію України на слуханнях. Зі складом делегації можна ознайомитися у тексті Указу Президента

17 квітня Лефортівський районний суд Москви лишив під арештом 24 українських військовополонених моряків до 24 липня 2019 року.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські війскові біля берегів Криму захопили 3 судна ВМС України – катери «Бердянськ» та «Нікополь», і буксир «Яни Капу», які прямували з Одеси до Маріуполя. Як наслідок, 6 українських моряків були поранені. Всього було затримано і заарештовано 24 військових моряків. Українських військовослужбовців обвинувачують за ч. 3 ст. 322 КК РФ (незаконний перетин кордону).

Всі заарештовані українські моряки оголосили себе військовополоненими.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини