Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чийгоз просив свідка допомогти заспокоїти людей на мітингу 26 лютого

25 / 04 / 2017

Вчора, 24 квітня, в ході чергового судового засідання по «справі Чийгоза» суд допитав двох свідків захисту. Про це на своїй станиці в Facebook повідомив адвокат Микола Полозов.

Першим свідчив Чегертма Ібрагім Бекіровіч. Він показав, що 26 лютого бачив Ахтема Чийгоза біля будівлі Верховної Ради Криму. Свідок знаходився на відстані 22-25 метрів від Чийгоза, тому не міг його чути, однак, свідок міг бачити, що Чийгоз не здійснюють ніяких жестів.

«Дії Ахтема Чийгоза нічим не відрізнялися від дій інших учасників мітингу, що вибудовували коридор. Свідок не чув закликів “Бий”, “Тисни” російською мовою, “Ур”, “Бас” кримськотатарською мовою. Щодо слова “Бас”, свідок, що володіє вищою філологічною освітою і працював викладачем кримськотатарської мови в школі, пояснив, що є різні значення цього слова, в тому числі що позначають: “придуши в собі гнів”, “зупини себе”», – написав адвокат .

Свідок Чегертма розповів, що проросійські мітингувальники кидали пластикові пляшки, які вони виносили з автобусів, в проукраїнських мітингувальників.

Другим свідком захисту виступив Аметов Ільвер Ганіевіч, який показав, що в лютому 2014 року був головою судацького регіонального меджлісу.

25 лютого свідкові подзвонив заступник голови Меджлісу Заур Смирнов і повідомив, що 26 лютого на площі Леніна в Сімферополі відбудеться мітинг.

«Смирнов повідомив, що явка обов’язкова і просив оповістити голів місцевих меджлісів. Ніяких лімітів і квот за кількістю учасників перед свідком не ставилося, також не обговорювалося питання організованого привозу людей на автобусах Іха судацького регіону. Початок заходу Смирнов анонсував в 10 ранку. Після розмови зі Смирновим свідок обдзвонив 12 голів місцевих меджлісів і повідомив інформацію, отриману від Заура Смирнова», – повідомив Полозов.

26 лютого свідок прибув під будівлю Верховної Ради АРК. На мітингу Чийгоз попросив Аметова допомогти заспокоїти людей.

«Свідок Аметов заявив, що знає Ахтема Чийгоза кілька десятків років, ще коли вони жили поруч в Краснодарському краї, дав йому позитивну характеристику, заявив, що Ахтем Чийгоз ніколи не здійснював протиправних дій», – зазначив адвокат.

Аметов показав, що не бачив в той день Ейваза Умерова, якого свідок добре знає, крім того, Аметов заявив, що Ейваз Умеров користується поганою репутацією серед співвітчизників.

«На думку свідка, Ейваз Умеров свідомо обмовив Ахтема Чийгоза через “особливість” своєї натури і неприязні до Чийгоза», – повідомив Микола Полозов.

Наступне засідання відбудеться 25 квітня о 9:30 ранку.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини