Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чубаров: в Україні створять міжнародний правозахисний комітет «Крим»

16 / 08 / 2016

В Україні створять Міжнародний правозахисний комітет «Крим». Першочерговою метою організатори називають надання допомоги політичним в’язням в Криму, їх сім’ям, а також розгляд питання про порушення прав людини в Криму. Про це сьогодні повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров на прес-конференції в Києві.

«Ми хочемо повернути порушення прав людини в Криму в комплекс всіх питань, які розглядаються в контексті відносин України та РФ», — сказав Чубаров.

За словами голови Меджлісу, комітет буде спиратися на діяльність організацій, які займаються правами людини в перебігу останніх двох років.

Російський адвокат Марк Фейгін додав, що організація буде займатися в тому числі і моніторингом прав людини в Криму.

 «Комітет створюється для того, щоб питаннями прав людини, кримських татар займалися не тільки кримські татари. Це загальне питання. І практичні, прикладні цілі — хто веде моніторинг, скільки ведеться політичних справ, скільки взагалі зниклих? Як надати допомогу тим, кого скоро засудять?», — пояснив Фейгін.

Адвокат наголосив на необхідності просування кримського питання в міжнародному полі. За його словами, заяви ряду європейських політиків про те, що санкції повинні бути припинені, тому що є прогрес в нормандському форматі, є блефом. Тому необхідно нагадувати, що санкції щодо РФ введені за Крим, а не за Донбас.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини