Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чому переглядають справу Зейтуллаєва. Пояснює адвокат Еміль Курбедінов

23 / 02 / 2017

Північно-кавказький військовий суд в Ростові-на-Дону почав заново переглядати кримінальну справу стосовно Руслана Зейтуллаєва. У вересні минулого року той же суд засудив його до семи років тюремного ув’язнення. Однак через два місяці Верховний суд РФ скасував Зейтуллаєву вирок. Сторона звинувачення наполягала на тому, щоб посилити йому вирок.

Якщо раніше фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір» Руслана Зейтуллаєва засудили за частиною другою статті 205.5 КК РФ, як учасника терористичної організації, то тепер судять за частиною першою цієї ж статті – як організатора.

Адвокат Еміль Курбедінов пояснює чому переглядають справу Руслана Зейтуллаєва.

«Якби цей вирок відбувся, до ФСБ було б дуже багато питань. Перше і головне: де тоді ватажок цього осередку? Їм потрібно було б шукати ватажка», – каже Курбедінов.

Нагадаємо, разом із Зейтуллаєвим за так званою севастопольською «справою Хізб ут-Тахрір» були засуджені Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Прімов. Всі троє отримали по п’ять років в’язниці як учасники терористичної організації.

«Друге питання: добре, припустимо у севастопольському осередку немає ватажка. Тоді чи не помиляєтесь ви щодо інших ватажків? Отже, якби рішення відбулося, довелося б вибирати іншу модель доказів по аналогічних справах. Для них це був би великий головний біль», – додав адвокат.

Курбедінов впевнений, що його підзахисному неминуче посилять вирок. Сам судовий процес, за його прогнозами, триватиме кілька місяців.

«Я так розумію, коли вирок вийшов, було якесь лобі через Верховний суд повернути справу на повторний розгляд. Верховний суд сказав: «так, дійсно, потрібно переглянути». Тобто, це посил: «Перегляньте і дайте першу частину. Ми чітко розуміємо, що другої частини вже не буде, а це мінімум 15 років. Я думаю, перегляд справи тривати місяці два-три», – резюмував Курбедінов.

В рамках перегляду справи Зейтуллаєва пройшло вже два засідання по суті. На останньому засіданні були допитані шість свідків з боку звинувачення. За словами адвоката Едема Семедляєва, звинувачення будується на тих же доказах, що і раніше. «Нічого не змінилося. З усіма тими ж вихідними даними результат повинен вийти інший», – розповів раніше Семедляєв.

Свідки також не змогли повідомити про причетність Зейтуллаєва до організації Хізб ут-Тахрір. «Один зі свідків сказав, що Зейтуллаєв був керівником осередку [партії Хізб ут-Тахрір]. На питання, звідки така інформація, він відповісти не зміг. Більше того, ці свідчення стосуються періоду до 2014 року», – розповів раніше Семедляєв. Крім того один з із свідків заявив про тиск з боку слідства під час дачі показань.

Сам Зейтуллаєв на одному із засідань заявив, що його водять в наручниках з заломленими назад руками, забрали Коран на арабській мові і не віддали вітаміни, які посилкою відправила дружина. Наступне засідання призначене на 27 лютого.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини