Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Чому інвалідність по зору не є перешкодою для вивчення комп’ютерної грамотності

29 / 03 / 2019

Організатори – сумська громадська організація «Ініціативи Слобожанщини». ЇЇ заснували переселенці із міста Краматорська Донецької області.

«Багато людей з вадами зору навіть не знали, що це можливо, тому й не купували собі комп’ютери та ноутбуки», – розповіла Дарія Неколюк-Сасса з організації «Ініціативи Слобожанщини».

Навчання відбувається індивідуально у приміщенні організації. Зустрічі приходять тоді, коли є вільний час в учнів та вчителів. За допомогою спеціалізованих додатків навчають користуватися Skype, Facebook та ін.

«Один з учнів втратив зір у 30 років. У нього дві вищі освіти. Зараз він успішно працює за комп’ютером, – ділиться  Дарія, – Другому чоловікові за 50. Теж з інтересом продовжує освоювати техніку».

Крім того, ГО «Ініціативи Слобожанщини» мають багато інших напрямків діяльності. Це виготовлення аудіокниг, навчання користуванням тифлоприборами (спеціальними пристроями для занять із незрячими людьми), організація дозвілля та правовий захист людей з інвалідністю.

«Завдяки регулярним зверненням до місцевої влади, ми домоглися появі в місті світлофорів і чотирьох тролейбусів із голосовим сповіщенням», – сказала Дарія.

За її словами, міська влада дослухається до ініціатив спільноти. Представники організації входять до Міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Не зважаючи на те, що члени організації «Ініціативи Слобожанщини» також мають інвалідність по зору, вони продовжують розвиватися для того, щоб допомагати іншим. Громадська організація «КримСОС» та УВКБ ООН є партнерами даної спільноти та вже понад два роки надають всебічну підтримку в навчанні та пошуку ресурсів для розвитку організації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини