Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Черниш: Україна буде надавати щомісячну допомогу родинам політв’язнів

26 / 05 / 2017

25 травня Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш презентував проект Закону України «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених особистої свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та надання їм державної соціальної допомоги». Про це повідомляють на Урядовому порталі.

«Подібний закон з боку України – це не лише шана громадянам, які виборюють її територіальну цілісність, але і підтримка їх та їхніх родин. Ми повинні на рівні держави надати допомогу громадянам, які обрали шлях спротиву російському терору. Це має бути не лише моральна, а й матеріальна допомога», – наголосив Міністр Вадим  Черниш.

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв зазначив, що подібний законопроект має велике моральне значення.

«Держава повинна підтримувати тих, хто за неї бореться. У нас зараз 40 політв’язнів, 22 з них – це кримські татари. Проект передбачає соціальні пільги та грошові виплати для них. Це дуже важливо, бо коли людину позбавляють свободи, то в неї залишається родина. Часто ув’язненим може бути єдиний годувальник родини, яку необхідно підтримати», – сказав  Мустафа Джемілєв.

Законопроект передбачає щомісячні грошові виплати політичним в’язням, або їхнім родинам, у розмірі двох мінімальних заробітних плат, компенсацію витрат на правову допомогу, медичне обстеження та санаторне лікування, а також право вступу дітей до вищих навчальних закладів України поза конкурсом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини