Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Через неповагу до учасників процесу судді винесено попередження, а свідок звинувачення не з'явився на засідання: 7-й день процесу у «справі Хізб ут-Тахрір» в Ростові

17 / 12 / 2019

«Суд вирішив продовжити дослідження інших доказів, наданих стороною обвинувачення, за відсутністю свідка, на що сторона захисту висловила свій протест. Прокурор також підтримав вимогу сторони захисту наголосивши, що переривати допит свідка недоцільно та неможливо», – розповіла QirimInfo адвокат політв’язня Сервера Мустафаєва Ліля Геміджі.

За словами адвоката, суд на свій розсуд вирішив розібрати попередні клопотання, які були не розглянуті протягом декількох засідань:

«Перше розглянуте судом клопотання – моє, що було подано разом із заявою про порушення з боку головуючого (судді – ред.) термінів та чинного кримінально-процесуального кодексу. При оприлюдненні цієї заяви суддя допустив некоректні висловлювання по відношенню до мого підзахисного та спотворив зміст поданої заяви. В результаті, за сукупністю заперечень, які були заявлені в процесі вчорашнього судового засідання; в сукупності з тим, що суддя допускав некоректне ставлення, підвищений тон (в спілкуванні – ред.) та неповагу щодо учасників судового засідання, а також ігнорував діючі норми законодавства, демонстрував явний обвинувальний ухил та зацікавленість у результаті засідання, мною було заявлено відвід», – сказала Геміджі.

Однак, відведення судді було відхиллено, розгляд справи тривав у режимі, заявленому суддею:

«Також, суддею було проігноровано ряд клопотань сторони захисту», – додала адвокат.

Геміджі додала, що захистом була отримана відповідь на скаргу слухачів, коли суддя, в процесі попереднього засідання, зажадав вигнати усіх присутніх слухачів процесу в момент спілкування адвокатів з підзахисними щодо узгодження своїх дії:

«Головуючому судді було винесено попередження про неприпустимість некоректного ставлення та неповаги до учасників судового процесу. На підставі даної відповіді плануємо чергове клопотання, в якому будемо вимагати повернення допуску на судові засідання в якості слухача для Руслана Асанова, тестя політв’язня Марлена Асанова», – резюмувала адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини