Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Бєлялу Аділову оберуть запобіжний захід завтра

30 / 03 / 2017

Сьогодні, 30 березня, адвокат Едем Семедляєв заявив, що за інформацією слідчого запобіжний захід Бєлялу Аділову обиратимуть завтра.

29 березня Аділова викрали з території Верховного суду Криму п’ятеро невідомих в масках без розпізнавальні знаків, не представившись і не надавши документів. Активіст Аділов прийшов як слухач на судове засідання по сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір». За словами адвоката, Аділову вдалося зв’язатися з родичами і розповісти, що він знаходиться в Слідчому комітеті київського району Сімферополя.

Семедляєв заявив, що слідчі заходи проводилися з порушеннями кримінально-процесуального кодексу.

«На нього чинили тиск з проханням визнати свою провину, підписати угоду про співпрацю. Однак він відмовлявся і вимагав адвокатів», – розповів адвокат затриманого.

Також, Аділову було відмовлено у виконанні молитви.

«Після цього мій підзахисний прийняв рішення взагалі не розмовляти, тому що вчинення намазу – принципова позиція для нього», – пояснив Семедляєв.

Під час складання протоколу допиту Аділова в кімнаті крім слідчого знаходилося ще троє сторонніх людей в масках, які представилися співробітниками ФСБ. На прохання адвоката включити даних осіб до протоколу допиту або піти з кімнати було отримано відмову.

«Після чого дані особи поставили умову: або вони йдуть і одягають його в наручники, або вони залишаються в кабінеті. Я вимагав тільки, щоб слідчий вчиняв за законом. І він вибрав варіант, при якому співробітники в масках виходять і одягали нанього наручники. Після цього мій підзахисний сидів в наручниках з руками за спиною», – сказав адвокат.

Після слідчих заходів Аділова направили в ІТТ.

«Його звинувачують у тому, що він нібито під час обшуків в селищі Кам’янка погрожував працівникам поліції. Чи не саме їм, а їхнім родичам. У тому, що він щось з ними зробить», – уточнив Семедляєв.

Нагадаємо, Рустема Муедінова, свідка затримання і знайомого Бєляла Аділова, близько двох годин утримували в Залізничному райвідділі поліції Сімферополя.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини