Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Був контужений: свідок обвинувачення у справі Меджита Аблямітова спростував свої свідчення

21 / 01 / 2021

Один з них (колишній учасник «батальйону Номана Челебіджихана») спростував показання, які давав під час досудового слідства.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Айдера Азаматова.

«Свідок обвинувачення Айдин Мамутов, який відбуває покарання за межами Криму, повідомив нам дуже важливу інформацію щодо свого допиту. До свого затримання він отримав контузію. Він повідомив, що читати документи, які він підписував, йому не давали, заздалегідь всі документи були підготовлені слідчим. І багато, що прочитав прокурор, свідок сьогодні почув вперше. Раніше він таких свідчень не давав», — сказав Айдер Азаматов.

Адвокат відразу заявив клопотання про виключення цього протоколу з числа доказів у порядку статті 75 КПК РФ.

Нагадаємо, 19 серпня ФСБ затримала 25-річного жителя села Журавки Кіровського району Криму Меджита Аблямітова. Його підозрюють у членстві в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України Меджита Аблямітова.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи “батальйону Номана Челебіджихана”» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Вибір редакції

Ще Новини