Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Бути активними легко: переселенці діляться досвідом розвитку ініціативних проектів в новому місті

3 / 08 / 2016

На 60 тис. населення в Коростені Житомирської області проживає близько 900 переселенців. Дві третини з них є членами громадської організації «Добротвор», закохані у своє нове місто і роблять все можливе і неможливе для підвищення рівня його добробуту.

«Головне наше досягнення – це те, що ми змогли зібратися. У логотип організації ми винесли слоган «Разом подолаємо». І це працює!», – розповідає Ігор Сиромятников, голова організації «Добротвор». Спочатку людей в організації було всього з десяток, але з кожним днем ??приходить все більше й більше охочих. Сьогодні «Добротвор» – це 186 постійних членів і 228 переселенців з шести навколишніх районів, які за бажанням долучаються до діяльності організації.

 
«Головне наше досягнення це те, що ми змогли зібратися», каже Ігор Сиромятников, голова організації «Добротвор»

 

Про свою проактивну позицію переселенці «Добротвора» заявили на весь Коростень незабаром після створення. Минулої весни члени організації озброїлися інвентарем і вийшли на суботник. Ігор згадує, що спочатку місцеві жителі дуже дивувалися їх ініціативи, мовляв чого ті напружуються. Але зусилля принесли свої результати. Протягом більше ніж року організація провела цілий ряд таких суботників спільно з жителями міста, що допомагає місту залишатися чистим і затишним.

«Стіна переселенців» – предмет окремої гордості «добротворців». Так тепер називається ще до недавнього занедбаний куточок мальовничого центрального парку. Не один рік він «муляв» очі місцевим жителям і туристам. Організація домовилася з місцевою владою і одним з підприємців про виділення засобів та інструментів. Її члени колективно розчистили територію, відновили «полеглі» секції бетонного паркану, засадили уздовж нього газон. Потім «добротворці» залучили групу місцевих художників «графіті» і дітей міської школи мистецтв, які перетворили 3 стіни будівель і 12 секцій паркану в дивовижне мальовниче панно. Тепер «Стіна переселенців» є однією з візитних карток міста.

 Стіна переселенців на сьогодні візитна картка міста

 

Ініціатива переселенців надихнула місцеву молодь. Тепер жителі Коростеня самостійно відновлюють занедбані місця і прикрашають їх муралами.

На додачу до власних активностей, «Добротвор» охоче приєднується до заходів у містах і селищах регіону. Зараз ось, наприклад, «добротворці» готують незвичайний сюрприз на черговий, вже VIII за рахунком, Міжнародний фестиваль дерунів, який щорічно відзначається у вересні в Коростені і збирає тисячі відвідувачів з усього світу.

Щорічно на Міжнародному фестивалі дерунів мер Коростеня (зліва на фото) пригощає охочих своїми дерунами. У цьому році «добротворці» готуються по-своєму здивувати відвідувачів фестивалю

 

Щоденна робота організації включає і допомогу переселенців самим переселенцям. Керівник організації розповідає, що головними напрямками роботи в цій сфері є: надання гуманітарної допомоги ВПО, вирішення житлових проблем, працевлаштування та підтримка ініціатив переселенців зі створення власних проектів, бізнесу і, відповідно, нових робочих місць.

Працевлаштовують, по можливості, всіх, звертаючи увагу на професійний профіль людини. Наприклад, в Нововолинську зусиллями організації сформувалося ціле співтовариство переселенців-шахтарів.

«Наша мрія запустити своє виробництво», – ділиться Ігор Сиромятников. За його словами, у «Добротвора» є ідеї трьох бізнес-проектів, які дозволять працевлаштувати понад 150 переселенців. Проекти спрямовані на виробництво тих продуктів, яких в Коростені просто немає, що зробить їх рентабельними в короткий відрізок часу. Перешкодою на шляху реалізації стоять відсутність інвестицій, над чим члени організації ретельно працюють.

Великою проблемою залишається житло. Але навіть її «добротворці» намагаються вирішити самостійно. Уже знайшли порожню 5-поверхівку, яку можна облаштувати і заселити 35 родинами переселенців. Під питанням лише кошти на реконструкцію, залучити які поки не вдалося.

Про досягнення «Добротвора» можна говорити воістину довго. Але ось сам керівник, Ігор Сиромятников, цього робити не любить. Пояснює: «Про нас найкраще говорять наші справи і вчинки». Відкрито, голосно і з гордістю він говорить лише про активістів організації та підкреслює, що саме їх згуртованість і самовіддача дають їм натхнення активно волонтерити на своє благо і благо регіону.

Приєднуйтесь до команди активістів!

Офіс громадської організації «Добротвор» працює за адресою м. Коростень, вул. Крупської, 9 з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00 і в суботу з 9:00 до 13:00. Довідки за телефоном (050) 141-02-48.

Вибір редакції

Ще Новини