Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Будинок Вільних Людей шукав собі дах під КМДА

24 / 06 / 2016

Організації, які надають послуги переселенцям у Києві, опинились в ситуації, коли самі потребують допомоги. Хаб для допомоги переселенцям на Кирилівській, 13-Д (Будинок Вільних Людей, хаб для допомоги переселенцям) опинився під загрозою зникнення – комерційна оренда, за яку сплачує іноземний донор (USAID), завершується в серпні. Активісти вважають: час попросити державу про приміщення з комунальної власності, що чітко передбачено законом.

Учасники театралізованого дійства прийшли під КМДА з імпровізованим дахом, який вони втратять уже в серпні. Активісти попередили, якщо влада не посприяє в пошуку приміщення, їм доведеться допомагати переселенцям просто неба. У КМДА на акцію не відреагували  – жоден представник не вийшов до учасників акції.

Активісти тримають над головами символічний дах, якого може не стати в Будинку Вільних Людей уже в серпні

Олександра Дворецька, координатор ГО «ВостокСОС», стверджує:

«Вкрай неефективно сплачувати комерційну оренду за діяльність громадських організацій, що допомагають своїм співгромадянам у біді. Ми допомагаємо переселенцям від початку конфлікту. За той час, поки ми знаходимось в Будинку Вільних Людей, ми неодноразово звертались до державних структур за допомогою. Проте вони пропонують лише шукати на сайтах адміністрацій. У тих списках частіше за все приміщення, які нікому не потрібні, або яким потрібен капітальний ремонт, що ми не потягнемо. Оскільки ми виконуємо частину завдань, які має виконувати держава, було б нормально запропонувати нам приміщення, де ми можемо це робити. Ми готові сплачувати за комунальні послуги, допомогу нам, але не комерційну оренду». 

Оксана Левицька, координтор хабу для переселенців, наголосила:

«Кожного дня до нас в хаб приходять переселенці, ми не можемо їм сказати «приходьте завтра», або «у вас не має статусу». Ми намагаємось надавати комплексну допомогу кожній людині. Хаб вони вважають своїм безпечним місцем, і перш за все, ми виходимо з їх потреб. Результати нашої роботи залежать від нашої спільної скоординованої праці. Ми вважаємо, що приміщення є, і було б адекватним кроком запропонувати його тим, хто працює на користь міста, в тому числі».

18 серпня 2015 року чотири організації – КримSOS, Восток SOS, Центр зайнятості Вільних людей та Новий Донбас  об’єднались в хабі «Будинок вільних людей» і відкрили центр комплексної допомоги для осіб, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту на території України. Хаб працює у форматі «єдиного вікна» для надання консультаційних послуг, видачі гуманітарної допомоги, проведення культурних, освітніх та просвітницьких заходів. Він знаходиться на Кириллівській 13-Д – зручній локації, до якої вже звикли переселенці.

За 10 місяців роботи експертами «Будинку вільних людей» оброблено понад 30 тис. звернень ВПО стосовно гуманітарної допомоги, працевлаштування, медичної допомоги, житла, правових консультацій, психологічної допомоги, навчальних програм та розвитку, організації дозвілля та інтеграції в місцеву громаду. За цей час хаб відвідали 8500 внутрішньо переміщених осіб.

Від початку військового конфлікту організації діяли на волонтерських засадах, але коли збільшився обсяг роботи, звернулись до міжнародних організацій. Сьогодні комерційну оренду за приміщення  оплачує Агентство США з міжнародного розвитку USAID. Але –  до серпня 2016 р.

Громадські організації просять сприяти в отриманні в оренду приміщення, що перебуває у державній або комунальній власності. Звернення про пошук приміщення, яке вони подали до голови КМДА, до Фонду Державного Майна, трьох районних адміністрацій у м. Києві, до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, підтримали багато міжнародних організацій (додаток), які вважають необхідною подальшу діяльність хабу.  

На сьогодні відповідей або пропозицій від влади не надійшло.

 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини