Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Будь-яка емоція – це вияв того, що ми живі – швейцарський експерт

21 / 03 / 2016

Верена Єгер приїхала до України, щоб поділитись методикою ННС та навчити людей вмінню будувати позитивні комунікації. На тренінг завітали люди з різних куточків східної України та Криму, проте всіх їх об’єднувало одне – бажання навчитися володіти своїми емоціями. Учасники перш за все хотіли навчитися спілкуватися з людьми з протилежною точкою зору, краще справлятись зі своїм гнівом чи стресом, а також лишатись позитивним 24 години на добу.

Верена вже не один рік вивчає та практикує ненасильницьке спілкування й ділиться своїм досвідом з іншими. На її думку, негативних емоцій не буває: будь-яка емоція – це вияв того, що ми живі. Бувають лишень емоції, з якими ви добре себе почуваєте і з якими погано. Отож, за допомогою ННС вона намагалась показати учасникам тренінгу, як можна навчитись жити з тими емоціями, з якими вам погано.

Верена окреслила чотири сходинки в методиці ненасильницького спілкування:

  1. СПОСТЕРЕЖЕННЯ. Ми маємо спостерігати, які дії/слова/ситуації впливають на наш добробут, наш внутрішній стан;
  2. ПОЧУТТЯ. Те, що ми відчуваємо, було породжено тим, що ми спостерігали й бачили;
  3. ПОТРЕБИ. Почуття формують у нас потреби, цінності та бажання;
  4. ПРОХАННЯ. Конкретні дії, про які ми просимо, аби зробити життя кращим, задовольнити ці потреби.

Верена наголосила на тому, що суть ННС полягає в вибудовуванні зв’язку з тією людиною, через яку ви впадаєте в почуття стресу, гніву тощо. «Часто ви думаєте: “Ох же він/вона мене і злить!”. Проте не вас злять, а ви злитесь. Людина ж усього-на-всього висловлює свою думку. А ви вже породжуєте в собі гнів, тому тільки вам із ним боротись», – відмітила тренер.

При цьому налагодити зв’язок не важко, адже всіма людьми керують одні й ті самі потреби, як стверджує ідеолог ненасильницького спілкування Маршал Розенберг. Це, до прикладу, потреби у самостійності, повазі, справедливості тощо. На останок, Верена висловила сподівання на майбутнє:

«Хочу, щоб ви дійшли до того моменту, коли почнете цінувати всі свої емоції. Нам потрібно просто навчитись “танцювати” з нашими емоціями, не завдаючи шкоди тим, хто поряд із нами. Не намагайтесь змінити людей. Намагайтесь працювати зі своїми емоціями. І дбати про тих, кого ви любите»

Тренінг організували громадські організації «КримSOS»,  «Простір Гідності» та «Ресурсний Центр для вимушених переселенців».

Методика ненасильницького спілкування (ННС) була висунута у 60-роках минулого століття американським психологом Маршалом Розенбергом. На його думку, люди поза своєю волею вдаються до насильства або поведінки, що завдає душевного страждання іншим. Подібні ситуації трапляються з кожним із нас: вдома й на роботі, у колі друзів або просто посеред вулиці. Від гніву чи стресу не застрахований ніхто. Психолог вважає, що так відбувається, адже більшість із нас не усвідомлює, що існують ефективніші та гуманніші моделі поведінки. Тому Розенберг розробив методику ненасильницького спілкування, спрямовану на формування такого способу мислення, завдяки якому усі люди своєю поведінкою прагнули б задовольнити потреби один одного. Детальніше методику ННС можна вивчити в праці Маршала Розенберга.

[gallery-2051]

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини