Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Близько 200 кримчан було незаконно вивезено в Росію у жовтні «для проходження строкової служби»

29 / 10 / 2020

«Близько 200 призовників з Республіки Крим були відправлені літаками військово-транспортної авіації для проходження строкової служби за межами півострова в рамках осіннього призову  громадян на військову службу. Відправка призовників проходила з дотриманням комплексу протиепідеміологічних рекомендацій, що діють в регіоні», — йдеться в повідомленні ЧФ.

Також вказується, що всі кримські призовники пройдуть службу в Південному військовому окрузі РФ.

Раніше російська влада повідомляла, що в рамках осіннього призову на військову службу призвуть понад дві тисячі новобранців з окупованого Криму.

Навесні 2020 року в армію РФ було призвано близько 2,6 тис кримчан, з них 1,5 тисячі проходять службу на півострові.

Всього, за даними Міністерства закордонних справ України, з 2015 року в російську армію в окупованому Криму призвали близько 25 тисяч чоловіків.

Як ми повідомляли раніше, призов кримчан в російську армію є грубим порушенням цілої низки міжнародно-правових норм:

  • ст. 51 IV Женевської конвенції, яка забороняє примушувати до служби в збройних силах країни-окупанта осіб, що проживають на окупованій території,
  • ст. 49 IV Женевської конвенції, яка забороняє переміщення населення з окупованої території,
  • ст. 64 IV Женевської конвенції, яка забороняє поширення кримінального законодавства держави-окупанта на окуповану територію.

Нагадаємо, в серпні 2020 року в окупованому Криму було порушено 5 кримінальних справ та винесено 8 вироків за ухилення від служби в армії РФ.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого півострова звертатися за телефоном або поштою у разі примусу до служби в армії РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини