Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Біля посольства РФ пройшла акція протесту проти арештів у Криму

14 / 10 / 2016

У п’ятницю, 14 жовтня, біля будівлі Посольства РФ активісти провели акцію протесту, присвячену останнім арештам кримських татар російськими силовиками. Представники громадської організації КримSOS організували перфоманс «О 6-й ранку я винен», під час якого детально розповіли про обшуки та осіб, яких було заарештовано. 

“Я, Рустем Ісмаїлов, мені 32 роки, я кримський татарин, мусульманин, живу в селищі Кам’янка під Сімферополем у Криму. У нас з дружиною троє дітей. Рано вранці 12 жовтня озброєні люди в масках увірвалися до нас в будинок, вибили двері і почали проводити обшук. Мене звинувачують в участі у терористичній організації”, — зачитували активісти звернення від імені заарештованих кримських мусульман.

 

Нагадаємо, вранці 12 жовтня співробітники ФСБ практично одночасно провели обшуки у поселеннях компактного проживання кримських татар Кам’янка та Строганівка. Були затримані Еміль Джемадінов, Рустем Ісмаїлов, а також Теймур Абдуллаєв, Узеір Абдуллаєв і Айдер Саледінов.

 

Вчора російський суд заарештував їх на два місяці за звинуваченням у причетності до діяльності організації “Хізб ут-Тахрір”, визнаної терористичною в Росії, але легально діючої в Україні та в Криму до окупації зокрема. Арештованих у цій справі правозахисники визнали політв’язнями. Всього за звинуваченням в участі в діяльності “Хізб ут-Тахрір” в Криму було заарештовано 14 осіб, 4 кримчанина вже засуджені до тюремного ув’язнення строком від 5 до 7 років.

Також акцію підтримали представники батальйону Номана Челебіджихана на чолі з лідером громадянської блокади Криму Ленуром Іслямовим. У своєму виступі він зазначив про недостатність зусиль, які докладаються урядом, та ще раз нагадав про незахищеність кримчан перед російськими репресіями.

 

Ми не захистили тих людей, які знаходяться в Криму. Дехто думає, що Україна наразі не здатна на це. У мене зустрічне запитання, скільки ми будемо з цієї лузерської позиції виходити? Де уряд? Де міністр з окупованих територій, міністр оборони, які повинні тут стояти? Я хочу, щоб ця акція пройшла не дарма”, — зазначив Іслямов.

У коментарі QirimInfo на питання, що ж усе-таки повинні робити чиновники та політики у відношенні окупованого півострова, Іслямов зазначив про важливість розробки тактичних завдань та більшу увагу з боку президента.

“У першу чергу президент повинен зібрати команду для розробки тактичних завдань. Говорити про стратегію зараз не час. Ось при РНБО така група є, президент повинен як глава цього відомства знайти час і зайнятися тільки Кримом. Ось у нас є Мінінформполітіки, яке не працює, є Міністерство у справах окупованих територій, яке незрозуміло навіщо створено, але немає нічого, що пов’язано з деокупацією. Потрібно постійно давати знати, що ми пам’ятаємо про Крим, щоб окупант дивився і думав “весь Київ стоїть”. За фактом про Крим забули, наша задача, щоб цього не було”, — заявив Іслямов.

 

Це не перша акція, покликана привернути увагу до репресій в окупованому Криму. Пікети, що нагадують про викрадених і заарештованих в Криму, громадська ініціатива КримSOS проводить щомісяця і закликає приєднатися до цього інші організації.

 

“Важливо не тільки виходити, коли щось відбувається. Про це потрібно писати і говорити постійно. Ми живемо в такий час, що ми змушені реагувати на те, що відбувається в окупованому Криму. Крім того, що ми виходимо на акції, ми звертаємося до міжнародних партнерів, звертаємося до Росії з вимогами припинити репресії, у відповідь від них приходять відписки, але це необхідно робити. Мені здається, що крім КримSOS і пари інших об’єднань, цим має займатися якомога більше людей і організацій”, — зазначила координатор КримSOS Таміла Ташева.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини