Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Біля посольства РФ пройшла акція підтримки українських журналістів

2 / 11 / 2016

У Києві біля посольства РФ пройшов пікет з вимогою звільнити українських журналістів – Миколу Семену та Романа Сущенко. Акція приурочена до Міжнародного дня ООН за припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Кілька десятків активістів провели перфоманс “Росія поставила на конвеєр розправи над українськими журналістами” – імпровізована суддя штампувала вироки українським журналістам.

 

“Бути журналістом в Росії означає, що тебе можуть посадити в будь-який момент… Сьогодні ми хочемо звернути увагу українських і світових медіа, що ця ситуація не повинна тривати, що ці люди повинні бути звільнені, а кримінальні справи проти них – закриті “, – зазначила одна з організаторів акції, Тетяна Печончик.

Йдеться про кримінальні справи проти журналіста Укрінформу Романа Сущенко та кримського журналіста Миколи Семени, які утримуються на території РФ. Також справи заведені проти двох кримчан, які знаходяться на території України – Андрія Клименка і Анни Андрієвської.

 

Про кримського журналіста Миколу Семену розповіла його колега, журналістка газети “День”, Ольга Харченко.

 

“Він добре знає ситуацію з проблемою повернення кримських татар на свою батьківщину, є автором книги про Мустафу Джемілєва. Фактично, він дуже хороший експерт по Криму. Можна сказати, що незаконне обвинувачення було йому висунуто в тому числі і тому, що він просто професійний і принциповий журналіст “, – розповіла Ольга Харченко.

Миколу Семену, як і двох інших кримських журналістів, російські власті звинувачують у порушенні статті 280.1 Кримінального кодексу РФ (сепаратизм). У Семени проблеми зі здоров’ям, але російська “влада” Криму не дала йому дозвіл виїхати на материкову частину України для операції.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини