Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Більше сотні жителів Феодосії незаконно відправлять служити в російську армію цієї осені

6 / 10 / 2020

«Особливу увагу в цей раз, як і в весняну призовну кампанію, буде приділено профілактичним заходам, аби не допустити поширення нової коронавірусної інфекції — дезінфекція приміщень, використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії. Призовники пройдуть і тестування на COVID-19», — написав глава російської адміністрації Феодосії в Фейсбуці.

Як повідомляють проросійські ЗМІ з посиланням на підконтрольний Росії військовий комісаріат окупованого Криму, під час весняного призову 2020 року в армію РФ було призвано близько 2,6 тис кримчан, з них близько 1,5 тисячі проходять службу на півострові.

Всього, за даними Міністерства закордонних справ України, з 2015 року в російську армію в окупованому Криму призвали близько 25 тисяч осіб.

Як зазначила експерт організації КримСОС Анастасія Донець, призов кримчан в російську армію є грубим порушенням цілої низки міжнародно-правових норм.

«По-перше, ст. 51 Четвертої Женевської конвенції (ЖК IV), яка застосовується в окупованому РФ Криму, забороняє примушувати мешканців окупованої території до служби в збройних силах країни-окупанта. По-друге, ст. 49 IV ЖК забороняє переміщення населення з окупованої території. Проте, за даними Кримського військового комісаріату, в 2018-2019 рр. 85% новобранців були відправлені на службу на територію Росії. Статистика весняного призову-2020 показує, що окупанти навряд чи планують припиняти це порушення. По-третє, кримчани, які відмовляються служити в збройних силах країни-агресора, піддаються кримінальної відповідальності в порушення ст. 64 IV ЖК, яка забороняє поширення кримінального законодавства держави-окупанта на окуповану територію. І нарешті, призов до Російської армії стає підставою для переслідування осіб, які відмовляються від військової служби з релігійних міркувань, наприклад Свідків Єгови, що порушує їхнє право на свободу релігії (ст. 9 ЕКПЛ, ст. 18 МПГПП)», — сказала Анастасія Донець .

Як ми писали раніше, у серпні 2020 року в окупованому Криму було порушено 5 кримінальних справ та винесено 8 вироків за ухилення від служби в армії РФ.

Прокуратура Автономної Республіки Крим просить жителів окупованого півострова звертатися за телефоном або поштою у разі примусу до служби в армії РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини