Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Більше двохсот жінок у Криму було засуджено з моменту анексії

8 / 08 / 2016

 

240 жінок були засуджені до позбавлення волі в Криму після окупації півострова Російською Федерацією. Про це повідомляє Центр інформації про права людини з посиланням на відповідь Федеральної служби виконання покарань на запит Московської Гельсінської групи.

За даними російської пенітенціарної служби, в період з 18 березня 2014 року по 15 червня 2016 року 240 жінок, засуджених на території Криму, були направлені з Сімферопольського СІЗО у виправні колонії для відбування покарання.

“Всіх цих жінок з Криму відправляють для відбуття покарання на територію РФ, що є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права. У ньому міститься заборона для держави-окупанта на переміщення цивільного населення з чи на окуповані території. Наприклад, згідно з Римським статутом, насильницьке переміщення населення є одним із складів воєнних злочинів”, — прокоментувала голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Вона також додала, що особливістю Криму є те, що до окупації на півострові не було пенітенціарних закладів, призначених для перебування жінок: всіх їх відправляли відбувати покарання до інших регіонів України.

“Зараз жінок відправляють до ВК-3 Краснодарський край, селище Двубратське; ВК -18 у місті Азов Ростовської області; до ВК-7 у м. Зеленокумськ Ставропольського краю; ВК-28 у м. Ленінськ Волгоградської області; до ВК-6 Республіки Адигея”, — повідомив експерт Регіонального центру прав людини, адвокат Роман Мартиновський.

Крім жінок, у такому ж становищі і неповнолітні, адже у Криму немає призначених для них колоній. За даними Мартиновського, їх відправляють до колоній у Камишині Волгоградської області та Бєлореченську Краснодарського краю.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини