Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Беззахисні захисники”: у Києві відбудеться акція на підтримку адвоката Еміля Курбедінова

30 / 01 / 2017

26 січня в Криму арештували незалежного кримського адвоката Еміля Курбедінова. Українські правозахисники заявили, що вважають переслідування Курбедінова – політичним. Заяви на його підтримку видали також авторитетні міжнародні неурядові організації – Human Rights House Foundation, Freedom House Ukraine, Civic Solidarity Platform, Front Line Defenders, свій протест заявило і Міністерство закордонних справ України.

В акції візьмуть участь громадські організації, представники Меджлісу кримськотатарського народу, адвокати, активісти. Запрошені також представники вищевказаних міжнародних правозахисних організацій та МЗС.

Використовуючи візуальні образи, організатори акції наголосять, що арешт Еміля Курбедінова на тимчасово окупованій території означає не лише незаконне переслідування самого адвоката (що, окрім іншого, становить порушення ст. 70 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни), а й позбавляє права на захист його численних клієнтів. Нагадаємо, серед підзахисних  Еміля Курбедінова – Ільмі Умеров, Микола Семена, Емір-Усеін Куку та інші фігуранти справ кримських мусульман і так званих справ диверсантів (зокрема, Ридван Сулейманов).

Курбедінов був затриманий представниками Центру “Е” МВС РФ 26 січня, того ж дня згідно з рішенням окупаційного суду отримав 10 діб арешту за начебто поширення екстремістських матеріалів. У його офісі та вдома були проведені незаконні обшуки, вилучені матеріали, що містять адвокатську таємницю. Правозахисники побоюються, що адміністративне переслідування Еміля може перерости в кримінальне, та закликають Україну та світову громадськість якомога активніше реагувати на репресії проти одного з небагатьох незалежних адвокатів, які ще працюють в окупованому Криму.

Організатори акції: Крим SOS, Медійна ініціатива за права людини, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Центр громадянських свобод/Євромайдан SOS, Центр інформації про права людини

Акредитація ЗМІ за телефоном (098) 782 84 96 (Юлія Федотовських).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини