Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Арбітражний суд» Криму переніс засідання у справі про будівлю Меджлісу в Сімферополі

19 / 10 / 2015

«Арбітражний суд» Криму переніс засідання щодо передачі будівлі Меджлісу в Сімферополі в держвласність на 23 квітня. Як повідомляє видання «15 минут», сьогодні мало відбутися судове засідання за позовом Держкомітету з охорони культурної спадщини республіки до благодійної організації «Фонд «Крим» про вилучення об’єкту культурної спадщини. Йдеться про будівлю Меджлісу кримськотатарського народу по вул. Шмідта, 2.

Причиною перенесення засідання виступило клопотання захисту благодійної організації «Фонд «Крим» Джеміля Темішева. Він наполягав на тому, що сьогодні неможливо розглядати справу, оскільки захисту не дали можливості попередньо ознайомитися з позовом опонента. 

Темиш у коментарі журналістам зазначив, що має намір боротися за будівлю Меджлісу до останнього і в разі необхідності буде звертатися до Європейського суду із прав людини.

Нагадаємо, 16 вересня в будівлі Меджлісу пройшов 12-годинний обшук. Будівлю повністю оточили автоматники, не пускаючи співробітників всередину. 17 вересня судові пристави заарештували майно Меджлісу і заявили, що приміщення потрібно звільнити протягом доби. У МЗС Росії заявили, що підставою для проведення обшуку в будівлі Меджлісу кримськотатарського народу в Сімферополі слугував «ряд порушень російського законодавства».

18 листопада 2014 Київський районний суд Сімферополя оштрафував голову благодійного «Фонду «Крим», члена Меджлісу Ризу Шевкієва на 350 тис руб., а «Фонд «Крим» – на 4,5 мільйона рублів. Суд виніс дане рішення за «порушення вимог збереження, використання та державної охорони об’єктів культурної спадщини».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини