Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Amnesty International: ми вважаємо Курбедінова в’язнем совісті

30 / 01 / 2017

Правозахисна організація Amnesty International випустила із заявою, у якій закликала звільнити адвоката Еміля Курбедінова.

«Ми переконані, що його переслідують винятково за користування своїм правом на мирне вираження поглядів задля перешкоджання його адвокатській діяльності», – йдеться у заяві AI.

Нагадаємо, Еміль Курбедінов був затриманий співробітниками управління по протидії екстремізму в Бахчисараї 26 січня. У той же день Залізничний районний суд Сімферополя визнав Курбедінова винним в адміністративному порушенні за статтею 20.3 КоАП РФ і заарештував його на 10 діб.

«Ми також хотіли би заявити, що вважаємо Курбедінова в’язнем совісті. Ми використовуємо цей термін стосовно людей, яких переслідують через їх мирне вираження своєї точки зору», – зазначила в коментарі QirimInfo виконавчий директор AI Оксана Покальчук.

Також согодні на підтримку Курбедінова виступили російські адвокати. У своєму зверненні вони  відзначають, що арешт Курбедінова «носить спланований і політичний характер з метою залякування <...> і усунення його від виконання професійних обов’язків». У зв’язку із цим адвокати закликали Федеральну палату адвокатів РФ вжити ряд заходів щодо захисту Курбедінова і не допустити його суто політичного переслідування.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини