Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Активісти закликали ПАРЄ вплинути на РФ з метою припинити переслідування журналіста Семени

19 / 09 / 2016

На засіданні комітету ПАРЄ в Києві журналіст з Криму Ганна Андрієвська оприлюднила доповідь про ситуацію зі свободою слова в Криму і представила публічне звернення до членів ПАРЄ, щоб вони сприяли можливості виїзду кримського журналіста Миколи Семени на лікування до Києва і закриття кримінальної справи, порушеної стосовно нього окупаційною владою в Криму. Звернення було підписане представниками таких організацій, як Медіа ініціатива про права людей, КримSOS, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Інформаційний центр з прав людини, Центр громадянських свобод, EuromaindanSOS та колишнім політв’язнем, активістом Геннадієм Афанасьєвим.

«Крім того, я озвучила доповідь про загальну ситуацію зі свободою слова в Криму, зокрема про те, що через тиск і погрози зі сторони окупаційної влади Криму та проросійських радикалів з півострова масово виїжджають журналісти, або ж взагалі йдуть з професії. Особлива увага була приділена кримськотатарським ЗМІ, які змушені були перебратися на материк, залишивши у Криму значну частину своєї аудиторії», – розповіла Ганна Андрієвська QirimInfo.

Також журналістка додала, що за останні два роки було відкрито 4 кримінальні справи по відношенню до журналістів.

Члени Парламентської асамблеї Ради Європи продемонстрували свою зацікавленість даною темою і дякували за надану інформацію.

«На засіданні виступив Володимир Ар’єв, наголосивши на тому, що проблеми із свободою слова у Криму повинні стати приводом для заяви Ради Європи. Він також закликав продовжувати моніторити ситуацію у Криму, щоб на порушення можна було швидко і оперативно реагувати», – додала Андрієвська.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини