Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Активісти під Посольством РФ вкотре провели акцію, присвячену насильницьким зникненням в Криму

24 / 03 / 2017

Сьогодні, 24 березня, під  Посольством РФ в Києві активісти КримСОС вчергове провели акцію, присвячену насильницьким зникненням в Криму.

Цього разу активісти акцентували увагу на особах, причетних до  насильницьких зникнень. Серед тих, кого назвали активісти, є люди, які віддавали накази: Сергій Аксьонов та Сергій Цеков; Ігор Безлєр та Ольга Кулигіна, які проводили допити й керували процесами зникнення;  люди, які очолювали севастопольський Беркут, командири козаків, самооборони і тих, хто безпосередньо виконував викрадення.

Координатор громадської організації «КримСОС» Таміла Ташева зазначила, що акції, присвячені зникненням у Криму, проходять із липня минулого року, але бажаних результатів розслідувань досі немає.

«Досі бажаних результатів по розслідуванню зникнення Ервіна Ібрагімова немає, як і решти зниклих в тому числі. Тому цього разу ми повідомили імена тих людей, які були причетні до зникнення людей як в період 2014 року, так і пізніше», – розповіла Таміла Ташева.

Активістка повідомила, що акції будуть продовжуватися й надалі. А в травні 2017 року запланована зустріч із Робочою групою ООН з насильницьких та недобровільних зникнень для передачі всіх напрацьованих активістами матеріалів. Також ці матеріали будуть надані державним органам української влади.

Цього разу на акції був присутній активіст Андрій Щекун. Його викрали й катували в березні 2014 року. Щекун відзначив важливість проведення подібних акцій.

«Важливо, щоб кримські організації, правозахисники, журналісти, громадські активісти, громадські діячі постійно нагадували в інформаційному полі про відповідальність, зокрема й України, перед нашими громадянами. Бо зникли саме громадяни України. І нам сьогодні цікаво почути, що роблять органи влади, особливо правоохоронні України, стосовно розшуку цих людей, стосовно актуалізації цього питання на міжнародному рівні. Бо це питання, плавно виходячи з України, повинно стояти і на міжнародному рівні», – сказав активіст.

Вчора, 23 березня, експерти та аналітики організації КримСОС оприлюднили звіт про насильницькі зникнення у Криму. Автори дослідження повідомляють про 43 факти викрадення з весни 2014 року. 17 викрадених були звільнені, 18 – не знайдені та вважаються зниклими безвісти, 2 людини були знайдені мертвими, ще 2 були засуджені російським судом та відбувають покарання.

Нагадаємо, за два місяці, 24 травня, мине рік після зникнення відомого кримськотатарського активіста Ервіна Ібрагімова.

Вибір редакції

Ще Новини