Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Активісти переймали досвід роботи з переселенцями упродовж третього навчального візиту

26 / 10 / 2015

Громадські діячі з Київської, Харківської, Хмельницької, Запорізької, Одеської областей відвідали сім харківських та три дніпропетровські організації, зокрема Харківський Червоний Хрест; Харківську правозахисна групу; ГО «Асоціація багатодітних сімей “АММА”»; ГО «Станція Харків»; ГО ВО «Українські  рубежі»;  ЧМГО «Чугуївська правозахисна група»; Норвезьку Раду по справах біженців (NRC); Дніпропетровську психологічну кризову службу; МБФ «Карітас Дніпропетровськ»; Право на захист.

Кожна з організацій має вагомий досвід у реалізації проектів допомоги переселенцям. Юлія Ібрагім, викладач, керівник ГО «Асоціація багатодітних сімей «АММА«, і по сумісництву мама трьох дітей зауважує:

«Поки робиш свою роботу від душі, то все буде виходити і ресурси будуть знаходитися. В нас всі працюють на волонтерських засадах, на взаємній допомозі та підтримці. Тому наші сім’ї почали допомагати переселенцям за покликом серця».

Упродовж візиту учасники переймали досвід роботи вказаних організацій з внутрішньо переміщеними особами, заводили нові знайомства та знаходили потенційних партнерів.

До прикладу, керівник Психологічної кризової служби Наталя розповіла, що їх організація випробувала різні методи психологічної роботи з переселенцями зі сходу та Криму.  У результаті, вони зрозуміли, що найкращий формат – це клубні, або групові заняття з психологом, адже вони забезпечують рівність між психологом та учасником групи. Також Наталя поділилася контактами представництв їхньої організації по Україні.

Важливе питання, що постійно знаходилось в фокусі уваги учасників, це робота з «професійними переселенцями». Такі переселенці не хочуть працювати, а місяцями отримують допомогу. У кінці кінців учасники навчального візиту дійшли висновку, що варто переходити від надання гуманітарної допомоги до довгострокових програм по інтеграції.

Алла Фещенко, представник «Станції Харків» відмічає:

«Якщо люди приходять до нас за допомогою, то вони повинні поважати нашу роботу. Всі повинні працювати, тому ми маємо підтримати переселенців, коли в них кризова ситуація, але потім вони мають знаходити можливість працювати, займатися чимось корисним, а ми будемо допомагати. Це повинні зрозуміти всі організації, які допомагають переселенцям».

На додаток, наприкінці поїздки учасники влаштували зустріч-обговорення, на якій обмінялись враженнями від відвіданих організацій. Також вони розповіли одне одному про ідеї та проекти, на які їх наштовхнув побачений досвід організацій.

Своїми враженнями від візиту ділиться Юлія Кубанова, БО «БФ «Карітас Запоріжжя»:

«Повернулася з навчальних візитів в Харкові-Дніпропетровську з натхненням масою корисних знайомств! Спасибі Організаторам КримSOS за вміння створити гарну робочу атмосферу! Особливо хочу відзначити склад учасників: ви прекрасні у своєму бажанні та готовності допомагати людям у біді! І спасибі організаціям, які брали нас в гості і радо ділилися своїм досвідом! Думаю, що з такими людьми/організаціями у нас все вийде!».

Навчальний візит «Консолідація зусиль для довгострокових стратегічних програм з питань ВПО» організовується КримSOS в рамках Української Ініціативи з Підвищення Упевненості (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини