Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Активісти нагадали Росії про зниклих без вісті в Криму

27 / 09 / 2016

Сьогодні біля будинку посольства РФ у Києві активісти нагадали імена людей, зниклих в окупованому Криму, і висунули владі РФ вимоги сприяти їх пошуку.

Дата проведення акції – символічна, так як рівно два роки тому, 27 вересня 2014 року, в Криму зникли 19-річний Іслям Джеппаров і 23-річний Джевдет Іслямов.

– Це син і племінник відомого кримськотатарського активіста Абдурешита Джеппарова. Свідки бачили, як їх затягли в мікроавтобус і відвезли в невідомому напрямку. Уже два роки як про них нічого невідомо. Ми вимагаємо ефективного розслідування Росією всіх фактів зникнення, просимо відповісти на запит про насильницьке зникнення Ервіна Ібрагімова, – прокоментувала акцію заступник координатора КримSOS Євгенія Андреюк.

Активісти пов’язали білі стрічки з іменами зниклих на решітку паркану посольства, пояснивши це звичаєм загадувати бажання і пов’язувати на гілочки дерева стрічку як гарантію того, що воно збудеться. Бажанням активістів є повернення зниклих до своїх родин живими і неушкодженими.

– З того моменту, як Росія оголосила Крим своєю територією, вона цілком несе відповідальність перед світовою спільнотою за всі дії на тій території, в тому числі, за насильницькі зникнення і вбивства в Криму, – підсумував активіст кримськотатарського національного руху Сінавер Кадиров.

За два з половиною роки окупації Криму безвісти зникли 15 осіб, а 9 осіб були знайдені убитими. КримSOS закликає всіх небайдужих виходити на щомісячні акції під російське посольство в Києві, щоб підтримати рідних постраждалих.

[gallery-15444]

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини