Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Активісти на Майдані виступили на підтримку Меджлісу

29 / 09 / 2016

У Києві на Майдані Незалежності активісти провели акцію на підтримку Меджлісу кримськотатарського народу. Серед учасників акції були представники громадських організацій, члени самого Меджлісу, а також представники влади. Про це повідомляє QirimInfo.

Нагадаємо, у квітні «Верховний суд Криму» виніс рішення про заборону діяльності представницького органу кримських татар і визнання його екстремістською організацією. Пізніше на це рішення стороною захисту було подано апеляцію. Сьогодні, 29 вересня, її має розглянути Верховний суд Росії.

Учасники акції зазначили, що сьогоднішнє рішення може стати приводом для нових репресій щодо членів Меджлісу та кримських татар в цілому.

«Спроба заборони Меджлісу – це наступ на конституційне право на свободу мирних зібрань», – зазначила координатор зі зростання та активізму Amnesty international в Україні Леся Харченко.

У свою чергу, координатор КримSOS Таміла Ташева зазначила, що репресії щодо кримських татар почалися зі створення проросійських структур, які діють на півострові паралельно Меджлісу.

«Таким чином окупаційна влада намагається створити комфортне середовище для свого існування», – сказала вона.

Речник Міністерства закордонних справ Мар’яна Беца заявила, що заборона Меджлісу фактично означає заборону всього кримськотатарського народу.

«Ми не маємо ілюзій з приводу того, що рішення про заборону буде винесено. Це злочинний і ганебний вирок», – заявила вона.

Чиновниця також додала, що МЗС направить до російського відомства ноту протесту з цього приводу, а також закликатиме міжнародне співтовариство посилити політичний тиск на РФ.

Інші учасники акції, серед яких були журналіст Айдер Муждабаєв, організатор громадянської блокади анексованого Криму Ленур Іслямов, правозахисниця Олександра Матвійчук, також закликали світове співтовариство звернути увагу на ситуацію в Криму і посилити санкції відносно Росії.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу Ільмі Умеров також заявляв, що, найімовірніше, Верховний суд РФ винесе рішення про заборону Меджлісу. Вчора Умеров повідомив, що районний суд Бахчисараю оштрафував його за участь в засіданні Меджлісу, на якому приймалося рішення про призупинення членства осіб, які співпрацюють з окупаційною владою. Також вчора з тієї ж причини був оштрафований інший член Меджлісу, Алі Хамзін.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини