Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

Активістів Українського культурного центру в Криму викликали на допит в ФСБ

21 / 03 / 2017

Сьогодні, 21 березня, чотирьох активістів Українського культурного центру Криму: Леоніда Кузьміна, Михайла Батрака, Галину Балабан і Олену Попову викликали на допити в кримське управління ФСБ, про це повідомляє Кримська правозахисна група.

За інформацією правозахисників, слідчий ФСБ Чумаков заявив активістам, що вони проходять у якості свідків по справі одного з організаторів українського культурного центру в Криму Вельдара Шукурджієва, щодо якого нібито «порушено кримінальну справу за статтею про екстремізм».

Кримська правозахисна група повідомляє, що слідчий ФСБ чинив психологічний тиск на українських активістів. Крім Шукурджієва, слідчий цікавився іншими активістами, а саме лідером руху “євромайдан-Крим” Андрієм Щекуним і кримською журналісткою Людмилою Щекун.

Український культурний центр Криму не є політичною організацією. Центр створений активістами з метою збереження і популяризації на півострові української культури.

Нагадаємо, в публічній заяві до третьої річниці анексії Криму міжнародна правозахисна організація Amnesty International зазначила відсутність будь-якого ефективного міжнародного моніторингового механізму з доступом до півострова. Цей факт ще більше заохочує де-факто владу і російську владу нещадно домагатися знищення всіх ознак незгоди, запевняють правозахисники.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини