Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Аксьонов дав свідчення проти Чийгоза

31 / 01 / 2017

Сьогодні, 31 січня, в Верховному суді Криму так званий голова Криму Сергій Аксьонов виступив на у «справі Чийгоза» в якості свідка від обвинувачення.

За словами адвоката Миколи Полозова, призначений Кремлем голова Криму не зміг повідомити нічого конкретного про роль заступника голови Меджлісу кримських татар Ахтема Чийгоза в організації масових заворушень на мітингу 26 лютого 2014 року.

«В цілому свідчення Аксьонова суперечать речовим доказам, які були розглянуті судом раніше, і не підтверджують обвинувачення, висунуте Чийгозу, в організації масових заворушень», – заявив Полозов.

У суді Аксьонов сказав, що йому не відомо, як саме дії Чийгоза вплинули на застосування насильства мітингувальниками і їх спробу увірватися в будівлю. Він бачив тільки, як Чийгоз говорив щось в мегафон, звертаючись до учасників мітингу. Але так, як слова були вимовлені кримськотатарською мовою, Аксьонов не знає, заспокоював Чийгоз людей чи ні.

Також він заявив, що на мітингу Меджлісу була присутня велика кількість українських націоналістів, оскільки бачив «кілька десятків червоно-чорних прапорів», а також що там був якийсь Сергій, який, на його думку, керував цими націоналістами, був «емісаром Кошулинського», а також «впливав на Чубарова і Чийгоза».

За словами Полозова, зі свідчень Аксьонова випливаєд, що саме він є організатором народного ополчення, що йому було відомо про намір Меджлісу провести мітинг. Напередодні в офісі партії «Русское единство» було проведено нараду з командирами народного ополчення і прийнято рішення привести своїх бійців, щоб протидіяти проведенню мітингу Меджлісу. За свідченнями Аксьонова, народне ополчення налічувало близько 6000 людей.

Захист Чийгоза попросив суд показати Аксьонову відеоматеріали, на яких видно, що він діє як провокатор і розмовляє з іншими свідками звинувачення, але суддя відмовив.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза затримали в січні 2015 року за участь в мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини