Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокати відвідали фігурантів «справ Хізб ут-Тахрір» в колоніях Башкирії

14 / 12 / 2020

Захисники відвідали політв’язнів Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Руслана Зейтуллаєва, Айдера Саледдінова, Інвера Бекірова, Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова, Узеїра Абдуллаєва, Емір-Усеіна Куку, Енвера Сейтосманова, Рефата Алімова і Арсена Джеппарова.

Як сказав адвокат Едем Семедляєв, політв’язня Теймура Абдуллаєва на зустріч не вивели, оскільки у нього виявили коронавірус і він знаходиться на карантині.

«Перший аналіз у нього взяли два тижні тому і підтвердили, що у нього є “ковід”. Йому зараз вже легше. Через пару днів у нього повинні взяти другий аналіз», — сказав адвокат

За словами Семедляева, все його підзахисні в колонії №2 (Вадим Сірук, Муслім Алієв, Руслан Зейтуллаєв, Айдер Саледдінов, Інвер Бекіров, Рустем Ісмаїлов), перехворіли хворобою «за симптомами дуже схожою на COVID-19», проте у них, на відміну від Абдуллаєва, аналізів не брали.

Також Семедляєв повідомив, що його підзахисний Муслім Алієв в даний момент знаходиться в штрафному ізоляторі колонії №2.

«Після цього його помістять на 9 місяців в суворі умови утримання. Це пов’язано з тим, що в СІЗО написали понад 80 порушень йому, про які він дізнався тільки в колонії», — сказав адвокат.

Політв’язень Інвер Бекіров, за словами Едема Семедляєва, зараз відновлюється після перенесеної хвороби.

«Він дуже сильно хворів. КТ йому не робили, але він говорив, що дуже сильно боліли легені, важко йому було дихати. Він дуже сильно схуд. Але, слава Богу, він відновлюється, йому легше. Хоча дуже холодно. У Салаваті зараз 20 градусів морозу», — сказав Семедляєв.

Нагадаємо, в 2019 році Європейський парламент прийняв резолюцію, в якій Росію закликають звільнити всіх українських політв’язнів, у тому числі фігурантів «справ Хізб ут-Тахрір».

Російський правозахисний центр «Меморіал» визнав засуджених за кримським «справами Хізб ут-Тахрір» політичними в’язнямии і вимагає їхнього звільнення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини