Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокату «справи Хізб ут-Тахрір» оголосили відвід

4 / 03 / 2016

Кримський адвокат Еміль Курбедінов, який захищає фігурантів нової «справи Хізб ут-Тахрір», заявив, що слідчі ФСБ оголосили йому відвід.

«Я ще не отримував цю постанову. Мене повідомили про це в телефонному режимі. Це за старою схемою, так само було і по Севастополю (в севастопольській «справі Хізб ут-Тахрір» – ред.). Там теж чотири підозрюваних. Від трьох мене відвели, і залишили тільки в одного – Руслана Зейтуллаєва. У цій справі, я вважаю, буде так само: у трьох буде відвід, а залишать в одного», – сказав Курбедінов у коментарі для «Крим.Реалії».

На думку адвоката, у ФСБ немає законних підстав заявляти йому відвід. Він зазначив, що слідчий може зробити це тільки, якщо інтереси обвинувачених суперечать один одному. Однак, як стверджує Курбедінов, інтереси фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» не можуть суперечити один одному, бо всі вони відмовилися від дачі показань.

Нагадаємо, фігуранти нової «справи «Хізб ут-Тахрір» були заарештовані 11 лютого. Суд відправив під варту представника Контактної групи з прав людини Емір-Усеїна Куку, жителя Алушти Мусліма Алієва, а також Енвера Бекірова і Вадима Сірука з Ялти. Слідчі стверджують, що вони були членами організації «Хізб ут-Тахрір», визнаної в Росії терористичною.

У Севастополі наприкінці січня 2015 року були затримані Руслан Зейтуллаєв, Нурі Примов і Рустем Ваїтов. Їх підозрюють у порушенні ст. 205.5 КК Російської Федерації («Організація діяльності терористичної організації та участь у діяльності такої організації»). Зараз вони перебувають під арештом.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини