Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокат: вирок Коломійця не вдається оскаржити

16 / 09 / 2016

Вирок Анрію Коломійцю, на підставі якого українця засудили на 10 років позбавлення волі, поки не вдається оскаржити. Про це на прес-конференції в Києві заявив адвокат підсудного Михайло Кушпель.

“Текст вироку я отримав від Коломійця, коли останній раз відвідував його в СІЗО Сімферополя — 20 липня. Уже 28 числа мені суддя рекомендованим листом надіслав вирок іншого підсудного. З моменту винесення в червні вироку Коломійцю я тричі звертався до “Верховного суду” Криму і двічі в Верховний суд Росії із заявами про оскарження вироку. Але листи в конверті були повернуті мені назад: нібито за даною адресою адресат відсутній”, – розповів Кушпель.

У зв’язку з цією ситуацією винним в численних порушеннях адвокат вважає суддю Білоусова. Проти нього вже порушено в Україні справу за статтею “державна зрада” в зв’язку з порушенням присяги на вірність Україні і переході на службу в окупаційний суд РФ в Криму.

“Я прямо вказував у заяві до Слідчого комітету Росії, до інстанції Веровного суду і адвокатської колегію про те, що можливо дії судді Білоусова мали характер помсти”, – додав Михайло Кушпель.

Те, що в суді не хочуть приймати ні скарги, ні доповнення до них, створює штучні умови для пропуску строків оскарження вироку.

“Вперше ми зіткнулися з неможливістю оскаржити вирок, хоча це одне з основних фундаментальних прав людини як і право на справедливе правосуддя. Але на сьогоднішній день це право порушується”, – пояснила Ольга Скрипник, керівник Кримської правозахисної групи.

Андрій Коломієць з моменту винесення вироку 10 липня досі перебуває у Сімферопольському СІЗО, тому що вирок не може вступити в силу, так як його спочатку потрібно оскаржити. Російське законодавство передбачає місяць для оскарження вироку з моменту його винесення, але Коломійця утримують в СІЗО вже четвертий місяць. Проте на запит до Київського суду Сімферополя правозахисники отримали відповідь, що вирок все-таки оскаржується, але терміни, передбачені російським законодавством, ним же і порушені.

В майбутньому Михайло Кушпель вважає, що є всі шанси домогтися від Європейського суду з прав людини рішення на свою користь по данному питанню.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті