Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокат вимагає визнати неприпустимим доказом протокол допиту хворого на діабет Айдера Кадирова, якому не давали їсти більше 18 годин

4 / 09 / 2020

 

Про це захисник повідомив у Facebook після візиту в «Управління ФСБ» в Криму.

«З подивом ознайомився з його протоколом допиту в якості свідка від 31.08.2020 року. Тобто, в той час коли Кадиров незаконно утримувався в ФСБ, до нього не допускали адвоката, слідчий допитував його свідком. Феєрично», — повідомив Олексій Ладин.

Також, за словами адвоката до справи долучили медичні документи про цукровий діабет 1-го ступеня у Айдера Кадирова, оскільки під час його перебування в будівлі «УФСБ», слідчий кілька разів запитав про документальне підтвердження хвороби. 31 серпня, як сказав Ладин, з 6 години ранку до 00.50 його підзахисному не давали їсти. Адвокат назвав такі дії слідчого тортурами, якими домагаючись зізнань про злочин, якого Кадиров не здійснював.

Згідно зі ст.3 Європейської конвенції з прав людини, нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.

Також, Олексій Ладин повідомив, що Айдер Кадиров відмовився проходити призначену слідчим судову психолого-психіатричну експертизу. За словами адвоката, у слідчого немає законних підстав її призначати і що сумнівів в осудності його підзахисного немає.

«В кінці зустрічі, слідчий спробував відібрати у мене і Айдера Кадирова підписку про нерозголошення даних попереднього слідства, на що отримав категоричну відмову … Та таємниця, яка охороняється закономдещо відрізняється від ляпів слідства, у зв’язку з чим підстав для відібрання підписки крім бажання слідчого — немає», — написав Олексій Ладин.

Нагадаємо, вранці 31 серпня російські силовики увірвалися в будинки кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова в Нижньогірському районі, релігійного діяча Рідвана Умерова, співробітника МНС Айдера Аблякімова в Судакському районі і будівельника Енвера Топчі в Совєтському районі Криму. Після обшуку в їхніх будинках всіх чотирьох затримали і відвезли, як сказали силовики, в будівлю УФСБ в Сімферополі. Усім чотирьом закидають ст. 205.6 КК РФ («Неповідомлення про злочин»). Нібито вони не розповіли російським силовикам про листування з таким-собі Уміджоном Дадажоновим, який воював на боці ІГІЛ. Увечері того ж дня і вночі 1 вересня всі затримані були відпущені під підписку про невиїзд.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини