Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адвокат: справу журналіста Семени передадуть до російського суду протягом жовтня-листопада

31 / 08 / 2016

Захист переслідуваного російським слідством в анексованому Криму українського журналіста Миколи Семени очікує, що в жовтні-листопаді справу журналіста буде передано до російського суду. Про це на прес-конференції в Києві 31 серпня повідомив адвокат Олександр Попков, передають «Крим. Реалії».

«Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Фактично, його звинувачують у тому, що він у своїй статті нібито закликає до звільнення Російською Федерацією Криму і повернення його Україні», – сказав адвокат.

«Не дивлячись на те, що в Європі і в усьому світі вважають, що Крим належить Україні, в Російській Федерації абсолютно інші настрої і більшість громадян і влада впевнені в тому, що Крим є суб’єктом Російської Федерації, і будь-які заклики до звільнення Криму там розцінюють як заклик до порушення територіальної цілісності», – додав Попков.

За його словами, Микола Семена відмовився від спроб полегшити свою долю і сприяти російському слідству, визнати свою нібито вину і покаятися.

«Він не хоче поступатися своїми принципами, він вважає, що це його думка, яку могли почути, можливо, навіть в різкій формі. Ми вважаємо, оскільки він журналіст, він має право висловлювати більш різко свою думку, в тому числі в рамках Європейської конвенції з прав людини», – зауважив адвокат.

Навесні в Криму пройшли масові обшуки, в тому числі у незалежних журналістів, яких підозрювали у співпраці з «Крим.Реаліі». Проти автора «Радіо Свобода» Миколи Семени порушили кримінальну справу за підозрою в закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації. Російське слідство заборонило йому залишати півострів.

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня відхилив скаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини