Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

Адвокат Полозов: Україні потрібно дозволити іноземним правозахисникам летіти в Крим через Росію

16 / 08 / 2016

Російський адвокат Микола Полозов запропонував Україні дозволити іноземним журналістам і правозахисникам відвідувати Крим з території РФ. Про це адвокат заявив на прес-конференції в Києві 15 серпня. 

Полозов вважає, що необхідно дозволити іноземним журналістам і дипломатам відвідувати окуповані території з Росії для фіксації порушень прав людини в Криму. 

«Необхідно розробити механізм допуску на судові процеси представників іноземних держав. Якщо Росія не хоче пускати до Криму представників посольств, що знаходяться в Україні — такі ж посольства є в Москві. Яка різниця, приїдуть американці з Києва до Сімферополя, або з Москви? Вони все одно будуть фіксувати порушення, які відбуваються», — заявив Полозов. 

На сьогоднішній день відвідування окупованого Криму не з території України є порушенням. Полозов наполягає на важливості створення механізму допуску моніторингових місій міжнародних організацій в Крим також з території РФ. 

«Росія приводить різних західних депутатів, і вони потім розповідають, як чудово в Криму живуть люди. Це ж клоунада. Протистояти цьому можна тільки прийнявши політичне рішення. Так, це окуповані території, але українська влада виводить за дужки питання прав людини, ставить в пріоритет. Це освітлення істотно допоможе тим людям, які знаходяться в Криму. Тому що для російської влади інформаційний вакуум, ця тиша — найбільш сприятливі умови для того, щоб продовжувати ті лиходійства, які зараз відбуваються», — пояснив Полозов. 

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також вважає створення особливого порядку перетину кордону, не передбаченого існуючим законом, доцільними. За його словами, вже були прецеденти, коли Україна дозволяла візит іноземним громадянам Крим з території РФ. 

«Тут треба міняти закон, який передбачає порядок в’їзду-виїзду. Для того, щоб його змінити, недостатньо зусиль одного-двох ініціаторів з числа депутатів. Тут потрібна єдина позиція таких органів як РНБО, МЗС. Є питання, пов’язані з темою суверенітету. Проте окремі категорії не можуть не відвідувати Крим. Я думаю, що тут має бути ініціатива президента», — пояснив Чубаров. 

За його словами, вже було три випадки відвідування Криму з території РФ за згодою української держави. 

«Комісар з прав людини Ради Європи Нилс Муйжніекс, спецпредставник генерального секретаря Ради Європи Пан Штудман, неофіційна турецька експертна група — вони просили заїхати по маршруту Анкара-Херсон-Чонгар-Сімферополь, Росія відмовила, тому вони заїхали за маршрутом Анкара-Київ, Київ-Москва, Москва-Сімферополь», — сказав Чубаров. 

При цьому голова Меджлісу зазначив, що навіть встановлення такого особливого порядку може бути доведено до абсурду російською стороною, яка дозволить їй заявляти про те, що ті, хто в’їхав, визнали Крим російським. 

Також це рішення підтримує перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джеппар. За її словами, в інтересах України забезпечити доступ іноземних журналістів до Криму. У ситуації, що склалася, всі ті, хто може бути офіційним речником про те, що відбувається в Криму, не були там вже більше двох років. Це дає російській владі привід дискредитувати слова спікерів, які виїхали на материк, а всередині Криму створюють умови для мовчання. 

«Наше завдання зараз посадити за стіл переговорів всі причетні органи — Міністерство закордонних справ, міграційну службу, СБУ, прикордонників, для того, щоб розробити можливий механізм. Ми пропонували кілька варіантів — щоб МЗС взяв на себе обов’язок на видачу цих перепусток. МЗС не підтримав — хто буде нести відповідальність, вони бояться диверсійних груп. Це не рівень виконавців. Наше завдання зробити питання політичним, на яке є суспільний запит. У наших інтересах забезпечити доступ іноземних журналістів до Криму», — сказала Джеппар.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини