Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

90 хвилин з Мустафою Джемілєвим

21 / 10 / 2016

Робота над фільмом розпочалася в лютому 2015 року та тривала півтори року. Незважаючи на те, що спочатку команда проекту задумувала створення повнометражного документального фільму, формат в ході роботи був дещо змінений. 5 відтворених з реального життя Мустафи Джемілєва сцен занурюють глядача в атмосферу тих часів, що дозволяє нам говорити про створення ігрового документального фільму «Мустафа».

    

За основу кінострічки було взято опис життя самого Мустафи. На цю нитку і нанизувалися спогади людей, які зустрічалися на його життєвому шляху. Серед них дисиденти, правозахисники та інші кримськотатарські лідери. Творча задумка полягає в тому, щоб розповісти глядачеві про основні події з життя Мустафи Джемілєва. Мова йдеться і про депортацію, і про перше ув’язнення, і про найдовше в світі голодування тривалістю в 303 дні тощо. Для того, щоб розкрити ці сюжетні лінії, команда фільму побувала в 5 країнах світу, записавши 26 інтерв’ю.

Ахмед Сарихаліл, режисер фильму «Мустафа»: «У фільмі мені хотілося показати Джемілєва звичайною людиною з усіма її слабкостями. Завдяки книгам у нас склалося про нього враження, нібито він відважний лицар, яким він безумовно і є. Але коли з ним спілкуєшся особисто, то в очі впадає його простота, відсутність пафосу, відмінне почуття гумору. Мені не хотілося в фільмі одразу представляти його героєм. Хоча все одно в результаті він цим героєм і вийшов».

На глядачів чекають відтворені сцени з життя Мустафи Джемілєва: ви побуваєте в тюрмі, поспілкуєтесь з однодумцями в боротьбі за повернення Криму за часів СРСР і в нинішні часи, відчуєте себе активістом національного руху кримських татар, поринете в життєві історії сильного і нескореного духом лідера, ім’я якого – Мустафа Джемілєв.

Над фільмом працювали:

  • Ахмед Сарихаліл, режисер
  • Таміла Ташева, продюсер,
  • Юхим Чупахін, український композитор, піаніст, саунд-продюсер,
  • Вахтанг Кіпіані, український журналіст, публіцист, історик,
  • Максим Пасічник, головний герой фільму, грає роль Мустафи Джемілєва.

Незабаром фільм буде представлений на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» в програмі «Українські прем’єри», найбільшому національному американському кінофестивалі незалежного кіно «Санденс» і ряді інших фестивалів документального кіно. Надалі планується масовий прокат документального фільму «Мустафа» в Україні та Європі.

 Кадри з фільму:

[gallery-15491]

Проект реалізовано за підтримки Національного Фонду Підтримки Демократії, громадської організації «Гараж Генг», партнерів «Крим. Реаліі», ATR і QHA, а також 252 доброчинців, які повірили в проект і фондували його на Спільнокошті.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини