Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

9 відповідей на питання щодо нових змін в оформленні паспортних документів для мешканців тимчасово окупованої території у період дії воєнного стану

17 / 11 / 2022

17 листопада 2022 року набувають чинності зміни щодо оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Юристи КримSOS підготували 9 відповідей питання, що можуть виникнути у період дії воєнного стану.

  1. Хто може подати документи на оформлення чи обмін закордонний паспорт дитині до 16 років?

Оформлення, видача чи обмін паспорта для дитини до 16 років здійснюється за заявою. ЇЇ можуть написати один з батьків дитини, чи уповноважена згідно з законодавством іншої держави особа. 

Крім того, один з батьків може уповноважити одного з членів родини отримати виданий на ім’я дитини паспорт. Це особливо важливо для депортованих дітей або тих, які втратили батьків. 

  1. Що робити тим, хто почав оформлювати паспортні документи на території, що зараз тимчасово окупована? 

Завершити виготовлення паспортних документів можуть і на підконтрольній Україні території. Підрозділ визначає Державна міграційна служба (ДМС) після отримання заяви-анкети та відсканованих документів.  

  1. Якщо ж підрозділ ДМС або закордонної дипломатичної установи (ЗДУ) припинили свою діяльність на окупованій території чи в іншій країні або тимчасово не працює?  

То персоналізований бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон надсилається до іншого підрозділу ДМС або ЗДУ, який продовжує роботу. 

  1. Чи можна отримати паспорт в іншому підрозділі ДМС чи ЗДУ, крім того, де особа подавала документи на його оформлення?

Так, це необхідно вказати в окремій заяві, яка подається в довільній формі.

  1. Якщо паспорт виготовлений, але людина переїхала до іншого міста чи країни?

Виготовлений персоналізований бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон може бути надісланий до підрозділу ДМС чи ЗДУ за рахунок заявника. Це відбувається міжнародним поштовим відправленням.

  1. Скільки зберігається готовий закордонний паспорт? 

Термін зберігання закордонного паспорта становить 2 роки з дня його оформлення. Не враховується строк дії воєнного стану, запровадженого на території України або запровадження карантину. 

Також термін зберігання може бути продовжений до трьох років з дня його оформлення.

  1. Як буде проходити ідентифікація особи та належність до  українського громадянства?

Перевірка факту належності до громадянства України здійснюють за обліками ДМС та усіх можливих реєстрів та баз, які перебувають у власності держави. Ними будуть користуватись, якщо, наприклад, батьки з поважних причин не можуть подати документи для оформлення першого паспорту дитини: дитина тривалий час не проживає з батьками, місце перебування батьків невідомо або вони померли, зв’язок з ними втрачено або вони позбавлені батьківських прав.

За відсутності документів з фотографією або даних в реєстрах чи базах, які необхідні для оформлення паспорту й закордонного паспорту для людини, яка досягла 18-ти ідентифікація особи проводиться за допомогою опитування свідків, визначених заявником. Такими свідками можуть бути члени сім’ї, близькі особи або сусіди, які досягли 14-ти річного віку за умови надання підтверджувальних документів.

Важливо: на період дії воєнного стану або на період карантину встановлення особи за допомогою опитування свідків та впізнання ними заявника, а саме членів сім’ї або близьких осіб заявника здійснюється в режимі відеоконференцзв’язку з пред’явленням документів, що підтверджують особу свідка та спорідненість. Копії таких документів надсилаються на електронну адресу підрозділу ДМС, які проводять відеоконференцзв’язок. 

  1. У якому випадку оформлюють е-паспорт ? 

Е-паспорт громадянина України та закордонний е-паспорт можуть сформувати тим, хто не зміг отримати виготовлений документ через тимчасову окупацію території України або через активні бойові дії.

  1. В яких випадках паспорт буде визнаний недійсним? 

У разі неподання документів для обміну після зміни інформації у внутрішньому або закордонному паспорті. 

«Гаряча юридична лінія» КримSOS працює з 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю, у суботу за номерами можна надсилати повідомлення у месенджерах: 

  • Для дзвінків Україною та світом: +38096240123, +380952775355 (Viber, Signal, Telegram, WhatsApp).
  • Для дзвінків та повідомлень у месенджери Viber, Signal, Telegram, WhatsApp: +380630771619

Телефони «гарячих ліній», що можуть знадобитись:  

  1. ДМС (оператори працюють з 9.00 до 18.00)
    +38-050-138-29-11
    +38-096-915-00-28
    +38-096-033-24
  1. Контакт-центр МЗС
    +38 (044) 224-57-20

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті