Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

9 березня відбудеться акція солідарності з українським Кримом

3 / 03 / 2021

День народження Тараса Шевченка у 2014 році для мешканців Криму став одним із головних днів боротьби проти російської окупації. 9 березня 2014 року багато кримчан у різних містах півострова вийшли до пам’ятників Тарасові Шевченку на знак спротиву окупації. Цього дня були викрадені організатори руху «Євромайдан-Крим» Андрій Щекун та Анатолій Ковальский, а через рік, 9 березня 2015 року, затримані активісти Вельдар Шукурджиєв, Олександр Кравченко та інші, котрі вийшли з українськими прапорами.

Протягом семи років окупації в умовах системних та масових порушень прав людини, політично мотивованих переслідувань, політики Росії на знищення української ідентичності наші співгромадяни у Криму підтримують незалежну Україну, зберігають українську мову та культуру й чинять мирний спротив окупації.

Під час цьогорічної акції зі словами підтримки до мешканців Криму звернуться звільнені політичні в’язні, кримські журналісти та громадські діячі, представники Меджлісу кримськотатарського народу, органів державної влади, правозахисники та інші небайдужі громадяни.

Всі, хто хоче підтримати мешканців Криму в окупації, зможуть взяти участь у буккросингу. Просимо принести на акцію книжки українських авторів та підписати листівки зі словами підтримки. Ці книги та листівки згодом будуть розміщені на українських КПВВ з Кримом, де їх зможуть брати кримчани, які перетинають адмінмежу. 

Також на акції кожен охочий зможе записати відеозвернення до наших співгромадян в Криму, підтримавши їх у боротьбі з російською окупацією.

Сьогодні для українських громадян Криму  вкрай важливою є підтримка держави й всього українського суспільства. Запрошуємо всіх небайдужих виявити солідарність з нескореними кримчанами, котрі не змирилися з окупацією і чия боротьба за український Крим триває.

Організатори події: Кримська правозахисна група, Центр прав людини ZMINA, Центр громадянської просвіти «Альменда», Дім прав людини «Крим», ГО «КримSOS», Центр громадянських свобод, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім», ГО «Євромайдан-Крим», Регіональний центр прав людини, Кримськотатарський ресурсний центр, Об’єднання родичів політв’язнів Кремля, Крайова Рада Українців Криму. 

Додаткова інформація за телефоном: 099 358 12 25 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини