Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

8 лютого відбудеться презентація арт-об’єкту «Підземний безвихід»

5 / 02 / 2021

Це спільний проект громадської організації КримSOS та тбіліської платформи ARTIФ.

У підземному переході в самому центрі Києва грузинський художник Давид Кухалашвілі створив «тюремний коридор», аби кожен перехожий міг відчути ту атмосферу, в якій роками перебувають кримські в’язні путінського режиму. 

Стіни коридора пофарбовано у білий та блакитний кольори. На них по боках дуже реалістично намальовано металеві двері. Облуплене білення на стелі, миготливе освітлення та брудна підлога посилюють гнітючу атмосферу.

Саме в такому повсякденному оточенні зараз знаходяться 98 кримчан – політичних бранців Кремля. Їх окупаційна влада РФ незаконно позбавила волі за надуманими звинуваченнями у тероризмі, екстремізмі та шпигунстві. Цих людей утримують у жахливих умовах в місцях несвободи в Криму та РФ. Усі факти таких випадків аналітики КримSOS зібрали у дослідженні «Умови утримання кримських політв’язнів» .

На кожній з дверей «камер» буде розміщено QR-код, відсканувавши який можна буде ознайомитися з історією кожного з кримських бранців Кремля, яких ув’язнили через їхні політичні та релігійні погляди, а також за активну громадянську позицію. 

Мета нашого проєкту — нагадати українському суспільству, про те, що Росія досі утримує в заручниках майже сотню кримських політв’язнів та посприяти звільненню бранців Кремля. 

Спікери презентації:

Євгеній Ярошенко — аналітик КримSOS;

Міла Шевченко — координатор КримSOS;

Таміла Ташева — заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим;

Ісмаїл Рамазанов — колишній політв’язень;

Давид Кухалашвілі — художник.

Якщо Ви бажаєте взяти участь у відкритті арт-об’єкту  «Підземний безвихід», просимо попередньо зареєструватися

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини