Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

500 людей, у яких немає громадянства РФ, відмовилися від своїх земельних ділянок в Криму через «путінську заборону»

24 / 03 / 2021

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на «держкомітет з державної реєстрації і кадастру Республіки Крим».

До підписання Путіним свого указу, людям без російського паспорта належало 11,5 тисяч земельних ділянок в Криму. Більшість цих земель належать українцям, яких окупаційна влада вважає на півострові іноземцями. За даними «держреєстру Криму», на яке посилаються російські ЗМІ, станом на 1 січня 2021 року ця кількість впала до 11 тисяч. Більш свіжі дані не вказуються.

У держреєстрі, повідомляють російські ЗМІ, заявили, що окупаційна влада примусово продасть землі іноземців, від яких ті не відмовилися до 20 березня 2021 року (дата набрання чинності указу Путіна). Також повідомляється, що гроші за примусово продану землю окупаційна влада передасть колишньому власнику або державі (якій саме не повідомляється).

Нагадаємо, 20 березня 2020 Путін видав указ №201, в якому розширюється перелік територій, на яких земельні ділянки не можуть належати іноземцям. Згідно з цим указом, всі, хто «автоматично» не отримав російське громадянство в Криму, до 20 березня 2021 повинні були відмовитися від земельної ділянки за грошову винагороду або іншим способом переоформити її на громадян РФ.

У цей список, серед іншого, увійшли всі райони і міста в окупованому Криму, які мають вихід до моря або межують з материковою частиною України. Ця заборона не поширюється лише на три внутрішніх району Криму — Первомайський, Красногвардійський і Білогірський, а також на міста Джанкой, Сімферополь і Красноперекопськ (це окремі муніципальні утворення, які не входять до районів, центрами яких вони є). Також до переліку не увійшли Верхнєсадовська і Терновська сільради в Севастополі.

23 березня Європейський союз випустив заяву, в якій зазначено, що ЄС не визнає цей указ, оскільки він порушує міжнародне гуманітарне право. ЄС, йдеться в заяві, розглядає заборону на володіння землею іноземцями в Криму, як спробу насильницької інтеграції окупованого півострова до складу Росії.

Про те, що робити громадянам України, у яких відчужують землю в Криму за указом Путіна, читайте в нашому матеріалі

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини