Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

2 / 04 / 2019

Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму відзначається, починаючи з 2008 року, щорічно 2 квітня, що закріплено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року.

Згідно з опитуванням National Autistic Society, понад 70 % дорослих з аутизмом не можуть жити самостійно. З них 49 % осіб живуть у сім’ї, створюючи значне фінансове навантаження на батьків, а 32 % — в інтернатних установах, які мало або взагалі не забезпечують умови для особистого життя.

Не зважаючи на розповсюджений стереотип, аутизм не варто вважати хворобою. Це особливість з якою можна жити.

Сьогодні в Україні відбувається багато флешмобів на підтримку дітей з аутизмом. Однак, щоб їх підтримати, не обов’язково кудись іти, достатньо одягти щось блакитного кольору.

«Сегодня 2 апреля в день информирования об аутизме вся лента пестрит голубым цветом и это здорово, что с каждым годом, людей, которые поддерживают, знают и принимают все больше и больше. Поэтому я не буду сегодня Вас информировать, а напомню, что ВСЕ МЫ РАЗНЫЕ! И это самое главное, что нужно понять нам всем и принимать…..Просто уважайте разность другого. Мне понравилось, как одна из мам сегодня сказала: “мой сын не хуже и не лучше других, он это ОН”. Так давайте перестанем сравнивать и оценивать, и запомним одно правило – ПРАВИЛ, каким должен быть человек, не существует! Будьте счастливы.», – написала Олена Абаєва, голова сумського центру «Світ щасливих дітей».

Даний центр було відкрито в Сумах переселенцями з Донецька. У ньому, використовуючи інноваційні методи, надається допомога дітям з аутизмом, неврологічними, психологічними проблемами та психіатричними розладами. Крім того, представники центру «Щасливі діти» беруть участь в інформаційних кампаніях з метою інформування про аутизм та інклюзивну освіту, реалізовують адвокаційні заходи з метою інклюзії дітей з особливостями розвитку в загальноосвітню систему навчання.

Товариство прав дітей з інвалідністю «Ніжність» (м. Горішні Плавні), організація, у складі якої є переселенці, також займається інтеграцією дітей з аутизмом й іншими особливостями розвитку. Товариство організовує догляд за дітьми в позашкільний час, займається проведенням регулярних інклюзивних занять для дітей з інвалідністю та організовує роботу інтеграційного театру «Фортуна».

Ще одна організація переселенців, яка допомагає дітям з аутизмом – ГО «Шлях добра» з м. Умань. Вона займається проведенням творчих зустрічей, тематичних екскурсій, соціальною адаптацією дітей з інвалідністю та іншими активностями. Кількість волонтерів, які надають допомогу в організації заходів – 5 осіб. «Шлях добра» надає послуги для 15 сімей, в яких виховуються діти з інвалідністю та діти ВПО.

ГО «КримСОС» та УВКБ ООН тісно співпрацює зі спільнотами переселенців в Україні, які можуть брати участь у навчальних заходах, профінансованих УВКБ ООН і, таким чином, розвиватися для більш якісної роботи із вразливими категоріями населення.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини