«15 викрадених, 7 років, 0 відповідей»: КримSOS провела 56-ту акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в Криму
25 / 03 / 2021Мета нашої акції — нагадати громадськості про викрадення нелояльних до окупаційної влади Криму українських та кримськотатарські активістів або їхніх родичів. Також ми хочемо звернути увагу на відсутність ефективного розслідування випадків насильницьких зникнень з боку російської влади, оскільки вона сама причетна до цих злочинів.
Цього місяця ми не проводили акцію біля посольства РФ через протиепідемічні обмеження, що були запроваджені в Києві.
24 березня, у Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв, КримSOS та Кримський дім опублікували на своїх медійних майданчиках виставку «15 викрадених життів», яку присвячено жертвам насильницьких зникнень в окупованому Криму, про чию нам долю досі невідомо.
Також 24 березня ми запропонували усім охочим зібрати пазл-карту злочинів РФ на півострові, а саме викрадення у березні 2014 та 2015 років українців Валерія Ващука, Івана Бондарця, Федора Костенка та Василя Черниша.
25 березня ми опублікували відео-ролик, в якому продемонстрували, що зворотній бік окупації Криму та березневого псевдореферендуму 2014 року — це викрадення та вбивства людей, до яких причетна російська влада.
Всього, за даними КримSOS, за час російської окупації жертвами насильницьких зникнень в Криму стали 44 людини, 23 з них були викрадені, але пізніше знайдені живими. Шестеро — були знайдені мертвими. 15 людей зникли безвісти.